РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000721392<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бабенко К. Є. 
Інноваційно-інвестиційний розвиток промисловості України / К. Є. Бабенко, О. В. Ярмош, Я. А. Малихіна, Ю. В. Федорова // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 1. - С. 234-244. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Сучасні дослідження технологічного розвитку України свідчать про подальший озвиток вітчизняної економіки в руслі експортно-сировинної моделі, спостерігається переривання технологічного ланцюжка у циклі металургійно-машинобудівного виробництва, що призводить до неефективного використання сировинного запасу країни. Збільшення виробництва, що засновано на природних ресурсах, призводить до спадаючої віддачі і тому до збіднення країни в цілому. Історична та сучасна світова практика доводить, що країна може вирішити проблеми економічної відсталості лише шляхом індустріалізації та захисту нових виробництв. Розвиток виробництв більш високих технологічних укладів неможливий без підтримки держави. Відправними точками інноваційного та інвестиційного зростання в Україні можуть стати об'єднання з вертикальною інтеграцією. Сучасний глобальний економічний простір побудовано на інтеграційних структурах. Для України найбільшими інтеграційними структурами з максимальним синергетичним ефектом можуть бути оновлені промислово-фінансові групи, учасниками яких будуть пов'язані технологічними ланцюжками промислові підприємства та банківські структури. Виходячи зі специфіки вітчизняної економіки, яка спирається на металургійний комплекс, вважаємо за доцільне перехід до збільшення виробництва металоємкої машинобудівної продукції. Зосередження на розвитку внутрішнього ринку шляхом інвестиційної підтримки машинобудівної галузі означає для України унікальну можливість надати економіці системність, збалансованість, синергію та соціально орієнтований характер. Продовження базових технологічних ланцюжків шляхом активного залучення машинобудівних підприємств до промислово-фінансових груп із металургійним виробництвом за підтримки банків-учасників надасть можливість отримувати економічні ефекти на макро- та мікрорівнях, а такі групи визначати як "точки зростання" інноваційного та інвестиційного піднесення в країні. Досліджено складові синергетичного ефекту, а саме комутаційний, операційний, управлінський, інвестиційний та інноваційний синергетичні ефекти, що мають місце у промислово-фінансових групах із вертикальною інтеграцією.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55 + У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського