РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000721435<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Selivanova A. 
Development of the information technology for decision making support when managing refrigeration units / A. Selivanova, T. Mazurok, A. Selivanov // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 4/2. - С. 60-71. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Досліджено особливості процесу прийняття рішень щодо управлінського впливу з боку оператора холодильної установки, як багатофакторної енергетичної системи з внутрішніми та зовнішніми збурювачами. Такий об'єкт, як холодильна установка, не може бути повною мірою формалізований та описаний методами традиційного моделювання, оскільки має властивості часткового саморегулювання та самовирівнювання. Тому на підставі застосування узагальненої моделі холодильної установки, вдосконалено систему підтримки прийняття рішень, що надає можливість врахувати неформалізовану інформацію засобами нейро-нечіткого компонента. Розроблено інформаційну технологію підтримки прийняття рішень у разі керування холодильними установками різного типу. Її впровадження надає можливість зменшити час виходу на потрібний режим роботи устаткування та стабілізації температурного режиму в об'єктах. Це надає можливість знизити коефіцієнт робочого часу холодильного устаткування та знизити вплив людського фактора, що підвищує безпеку роботи енергоустановки. Ефективність технології експериментально досліджено на одноступінчатій паро-компресійній промисловій аміачній холодильній установці, одноступінчатій паро-компресійній фреоновій холодильній установці центрального кондиціонера та на водо-аміачному абсорбційно-дифузійному агрегаті побутового морозильника типу "ларь". Кількість збуджувальних факторів і факторів впливу змінювались в широкому діапазоні. Вибірки даних, що призначені для навчання нейро-нечіткої системи, приймались за результатами дослідів на діючому обладнанні. Запропоновану інформаційну технологію можна використовувати для створення комп'ютерних тренажерів для підвищення компетентності та кваліфікації промислово-виробничого персоналу без стажування на об'єктах підвищеної небезпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: З392

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського