РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000721496<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kovalchuk K. 
Studying consumer properties of the developed cupcakes using non-traditional raw materials / K. Kovalchuk, H. Ozumok, R. Mariychuk, O. Gyrka, M. Bodak, N. Palko, O. Davydovych, A. Tkachenko, L. Huba // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 4/11. - С. 36-45. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Досліджено вплив нетрадиційної сировини рослинного походження та натуральних добавок на формування споживних властивостей кексів поліпшеного складу. Визначено та науково обгрунтовано рецептурний склад і запропоновано модельні зразки кексів на основі проведеного аналізу органолептичних, фізико-хімічних показників, харчової і біологічної цінності. Для оцінювання органолептичних показників розроблено шкалу оцінювання, враховуючи показники: смак, запах, вид у розломі, колір, поверхня, форма, консистенція з уведенням показника флейвор та побудовано профілограми зразків. На підставі проведеної органолептичної оцінки встановлено, що розроблені кекси з внесенням у рецептуру нетрадиційної сировини володіють приємними смаком, ароматом і високо оцінені дегустаційною комісією. Завдяки зміні рецептури вдалося знизити енергетичну цінність виробів на 16 - 39 ккал/100 г. Нові зразки характеризуються підвищеним вмістом білка на 18,9 - 31,8 % (кекси без начинки) та в 1,6 - 1,7 разу (кекси з начинкою), зменшенням кількості жиру на 3,1 - 20,1 % і вуглеводнів - на 4,7 - 14,9 %. Вміст незамінних амінокислот визначали за допомогою автоматичного аналізатора амінокислот Т 339. У нових виробах зріс вміст амінокислот в 1,1 - 1,9 разу у порівнянні з контрольним зразком. Жирнокислотний склад кексів визначено методом газової хроматографії на газовому хроматографі НР 6890. Співвідношення частки ненасичених жирних кислот до насичених у нових виробах зросло в 1,22 - 1,55 разу. Мінеральний склад визначено методом атомно-абсорбційної спектрофотометрії на атомно-абсорбційному спектрофотометрі С-115 ПК. Вміст мінеральних елементів зріс у 1,1 - 2,7 разу, а вітамінів у 1,2 - 2,9 разу. На підставі отриманих даних обгрунтовано доцільність розширення асортименту борошняних кондитерських виробів новими видами кексів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л865.1/9-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського