РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000721503<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kovalenko V. 
"Smart" anti-corrosion pigment based on layered double hydroxide: construction and characterisation / V. Kovalenko, V. Kotok // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 4/12. - С. 23-30. - Бібліогр.: 54 назв. - англ.

Лакофарбові покриття (ЛФП) широко використовуються в світі як для надання Однак звичайні ЛФП мають тільки пасивним типом захисту металу. Для створення активного типу протикорозійного захисту у ЛФП вводять окремі антикорозійні добавки. В результаті аналізу даних як бі-функціональний (одночасно кольоровий і протикорозійний) пігмент теоретично сконструйовано монофазний Zn-Al-триполіфосфатний ПШГ загальної формули Zn0,8Al0,2(P3O10)0,04. В даному СДГ Zn<^>2+ як катіон-"хазяїн" і Al<^>3+ як катіон-"гість" відповідають за білий колір пігменту, а інтеркальвоний триполіфосфат-аніон - інгібітор корозії. Як метод отримання обрано безперервний синтез за рівноважного рН за температури 70 <^>oC. Даним методом отримано зразок сконструйованого теоретично пігменту. Кристалічну структуру зразка вивчено методом рентгенофазового аналізу; морфологію та розмір часток - методом сканувальної електронної мікроскопії; термічні властивості - методом термогравіметрії. Характеристики кольору отримано за допомогою компаратора кольору, протикорозійні властивості вивчено електрохімічно методом зняття анодних поляризаційних кривих сталі 08Кп в 5 % (масс.) розчині Na2SO4 з екстрактом пігменту та без екстракту. Методом рентгенофазового аналізу встановлено формування бі-фазного продукту, що складається з сконструйованого ПШГ (зі структурою Zn(OH)2) та Zn-Al ПШО (зі структурою ZnO). Це вказує на частковий розпад ПШГ у момент отримання, причину розпаду не виявлено. Методом СЕМ показано формування однакових часток, які є агломератами більш мілких часток, і мають високорозвинену поверхню. Вивчення характеристик кольору виявило, що отриманий пігмент має високу ступінь білого (коефіціент дифузного відбиття більше 90 %, чистота кольору менше 1 %, світлота більше 96 %). Це обумовлено кольором як ПШГ-фази, так і ПШО-фази. Методом зняття анодних поляризаційних кривих показано зниження швидкості корозії сталі за присутності водного екстракту пігмента в 5,36 разу (густина струму корозії знижується з 5,63 до 1,03 мА/см<^>2). Все це чітко доводить, що синтезовано бі-функціональний "розумний" пігмент, що має високі пігментні властивості, високу ступінь білого та високі корозійно-захисні властивості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л749.2 + К663.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського