РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000721562<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kryvoruchko Yu. 
Stereotypes of architectural theory and authentic creative work = Стереотипи теорії архітектури і автентична творчість / Yu. Kryvoruchko // Architectural studies. - 2018. - 4, № 2. - С. 210-220. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Проведений аналіз просторово-семантичних архетипів сакральних об'єктів угорських архітекторів розширив уявлення про самобутню творчість архітектора І. Маковеца, яка спирається на глибокі традиції народу. Генетична пам'ять творця архітектури широко виходить за межі існуючих уявлень і схем теорії архітектури та є основою творчості. Теорія архітектури існує та розвивається разом із архітектурною практикою та творчістю. Оскільки архітектурна практика відзначається різноманітністю, а архітектурна творчість і непередбачуваністю, то теорія архітектури покликана описувати, пояснювати, давати визначення, вводити поняття, впливати на практику, виявляючи тенденції та практики, і творчості в архітектурі. Процес переходу від емпіричного споглядання до абстрагування в області теорії супроводжується певними втратами емпіричного матеріалу, схематизацією. Головне, щоб у цьому процесі не втратити суттєвих рис архітектурної практики - архітектурного об'єкта, а тим більше - складного процесу і результату - архітектурної творчості. Суттєвим протиріччям теорії та творчості є аполітичність і синтетичність першої і синкретичність, сугестивність і синергійність другої. Нерідко, з погляду зовнішніх формальних ознак, твір архітектпури або творчість архітектора загалом відносять до якогось стилю, течії, напрямку. Досить часто стараються накинути методичну сітку чи матрщю стилю на твір і задовольняються якимись нерідко формальними збіжностями твору і стилю, навішуючи ярлики та таблички на архітектурні обєкти самих архітекторів. Водночас нерідко важливі, але непримітні ознаки творчості та суттєві характеристики об'єкта залишаються не визначеними. Універсальність і цінність архетипів житла предків давніх угорців (юрта, чум) і святість архетипів християнської святині (купол, вежа) у творчому світі І. Маковеца виступають як рівнозначні категорії-репрезентанти найвищих цінностей - просторових засобів виживання кочівників, що переплавляються у сакральні форми християнської традиції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УГО) + Щ113(4УГО)6-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж44045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського