РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000721642<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Капало П. 
Оцінювання стану санітарно-гігієнічних умов у вентильованих приміщеннях / П. Капало, Г. Клименко, О. Возняк, В. Желих, М. Адамскі // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2019. - № 912. - С. 63-67. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Сьогодні надзвичайно важливою залишається проблема енергоощадності. Сучасні будівельні технології надають змогу створювати будинки з мінімальним енергоспоживанням, використовуючи енергоефективні зовнішні захищення, зокрема пластикові вікна. Це призводить до зниження тепловтрат приміщення, але загрожує зменшенням необхідного повітрообміну. Цю статтю підготовлено в Національному університеті "Львівська політехніка" у межах проекту VEGA 1/0697/17 спільно з науковцями Технічного університету м. Кошице (Словаччина) та Політехніки Білостоцької м. Білосток (Польща). Досліджено стан санітарно-гігєнічних умов у приміщенні навчальної аудиторії учбового корпусу під час проведення занять. У приміщенні аудиторії, об'єм якої становить 127 м<^>3, вентилювання передбачено: приплив повітря - природний неорганізований (відкриванням вікон), витяжка - природна, оргінізована. На початку та в кінці кожного заняття заміряли параметри повітряного середовища аудитрії, зокрема: його температуру, відносну вологість і вміст вуглекислого газу. Дослідження провнедено в 2 етапи. Результати досліджень, наведені на графіках, вказують на залежність зміни параметрів повітряного середовища приміщення аудиторії від ефективності вентилювання. На першому етапі в приміщенні аудиторії не було припливної природної вентиляції (приміщення в перервах між заняттями не провітрювали). Як показали результати досліджень, температура та відносна вологість повітря залишились у межах допустимих норм, а концентрація вуглекислого газу значно перевищувала нормативні значення. Тому для підтримання нормативних параметрів повітряного середовища аудиторії запропоновано встановити припливно-витяжну вентиляційну установку. На другому етапі під час перерв приміщення вентилювали. У цьому випадку встановлено, що концентрація вуглекислого газу зменшилась на 33 %. Отже, за такого вентилювання навчальної аудиторії навіть 10-хвилинне провітрювання істотно впливає на якість повітряного середовища навчальної аудиторії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.21-01 + Р121.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського