РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000721755<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маслов Ю. К. 
Фінансові аспекти формування інтелектуального капіталу підприємств і забезпечення трансферу технологій / Ю. К. Маслов, В. Г. Семенова // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 2. - С. 188-196. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Сучасним трендом розвитку ефективних економічних систем є активна комерціалізація інтелектуальних результатів і забезпечення трансферу технологій. Мета дослідження - аналіз формування та використання людського капіталу як найважливішої складової інтелектуального капіталу підприємств, визначення основних джерел і напрямів забезпечення фінансування процесів формування інтелектуального капіталу та трансферу технологій на вітчизняних промислових підприємствах. Проведений аналіз надає можливість зробити такі висновки: спостерігається тенденція до зменшення загальної кількості працівників, задіяних у виконанні наукових досліджень і розробок; суттєво знизилась кількість фахівців, що мають науковий ступінь і брали участь у наукових дослідженнях і розробках; спостерігається скорочення кількості винаходів і корисних моделей у вітчизняній промисловості; відбувається зниження інноваційної активності вітчизняних підприємств, що перешкоджає процесам комерціалізації інноваційних розробок і трансферу технологій. Визначено, що одним із найвпливовіших чинників є обмеженість джерел фінансування інноваційної діяльності та значні витрати на створення об'єктів інтелектуальної власності як результату інноваційних процесів і проблеми комерціалізації інтелектуальних розробок. Дослідження структури джерел фінансування інноваційної діяльності промислових підприємств свідчить про те, що протягом тривалого періоду власні кошти промислових підприємств є фактично єдиним джерелом фінансування інноваційної діяльності та формування інтелектуального капіталу. Для посилення ефективності фінансового забезпечення процесів формування та розвитку інтелектуального капіталу та забезпечення комерціалізації інтелектуальних результатів і трансферу технологій на рівні підприємства потрібно: дослідити всі можливі джерела надходження фінансових коштів та обсяги фінансування; визначити пріоритетні напрями інноваційної діяльності з перспективою створення об'єктів інтелектуальної власності і подальшої їх комерціалізації; розрахувати обсяги фінансування пріоритетних інноваційних проектів з урахуванням усіх видів потрібних ресурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.15 + У9(4УКР)290-141.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського