РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000721758<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ситник І. П. 
Платіжні системи України в координатах функціонування і розвитку світових і європейських платіжних систем / І. П. Ситник, М. І. Пугачов, С. В. Бойко // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 2. - С. 212-219. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Для банківської системи України європейський досвід у сфері платіжних систем є дуже важливим, оскільки на сьогодні поняття кордонів є досить умовним, коли йдеться про платіжні послуги. Світ змінюється внаслідок технологічних інновацій, які мають своє відображення і у потребах клієнтів, і на самих платіжних системах. Національні банки країн намагаються тісно співпрацювати між собою на ринку платіжних послуг. При цьому така співпраця відбувається не лише на технічному рівні переказу коштів, а й на рекомендаційному та законодавчому, що є дуже важливим для безперебійної і надійної роботи платіжних систем як міжнародного значення, так і внутрішньодержавного. На сьогодні Національний банк України (НБУ) у своїй наглядовій і регулятивній функції щодо платіжних систем орієнтований на використання у своїй нормотворчій діяльності рекомендацій, документів Банку міжнародних розрахунків, а також Європейського центрального банку. Такий підхід регулятора, безумовно, є позитивним фактором на шляху України досягнення амбіційної мети щодо вступу в Європейський Союз (ЄС). Розглянуто і досліджено вплив глобалізаційно-інтеграційних процесів на розвиток платіжних систем України і ЄС. Розглянуто роботу загальноєвропейської платіжної телекомунікаційної автоматизованої системи переказів TARGET та проведено аналіз її функціонування від початку заснування і до сьогодні. Охарактеризовано платіжні системи провідних європейських країн. Описано перспективи співпраці НБУ з найбільшими європейськими платіжними системами в межах підписаної Угоди про асоціацію між ЄС і Україною.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.23 + У9(4УКР)262.3 + У9(4)262.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського