РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000721771<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вовчак О. Д. 
Фінансовий моніторинг як економіко-правовий метод протидії тероризму / О. Д. Вовчак, В. С. Канцір, І. А. Канцір // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 2. - С. 339-347. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розроблено та обгрунтовано концепцію фінансового моніторингу (ФМ) як сукупності заходів, які здійснюються суб'єктами первинного і державного ФМ у сфері превенції та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму, сепаратизму та розповсюдженню зброї масового знищення. Визначено дотичність категорій "тероризм" і "фінанси" у таких площинах: грошові кошти, що виплачуються терористам за відмову від намірів вчинення насильницьких дій; негласне фінансування терористичних організацій окремими державами, недержавними фондами, злочинними угрупованнями та юридичними особами; "відмивання грошей" та їх введення в легальний обіг; створення терористичними організаціями власних структур у комерційній і кредитно-фінансовій сферах; готівки, отриманої внаслідок активних злочинних операцій. Окреслено ризики в системі запобігання проявам тероризму та протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом. Такими платформами, зокрема, визначено: непрозоре фінансування політичних партій; низький рівень фінансової та правової грамотності; значна частка питомої ваги обігу готівки; відплив капіталів; зростання організованої злочинності; відсутність секторальної оцінки ризиків суб'єктів первинного ФМ у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Пріоритетними напрямами фінансових розслідувань визначено: фінансування тероризму та сепаратизму; відмивання доходів, отриманих від корупційних діянь; використання готівки у схемах легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом. Ризик фінансування тероризму та сепаратизму опосередком депозитних корпорацій запропоновано віднести до банківських ризиків. Запропоновано доповнити Положення про організацію внутрішнього контролю в банках України, в частині визначення категорій ризику, дефініцією "комплаєнс-ризику фінансового моніторингу" - ризику притягнення до юридичної відповідальності, виникнення фінансових збитків і репутаційних втрат, що може зазнати депозитна корпорація у зв'язку з недотриманням норм чинного законодавства і правил корпоративної етики в частині виконання нею обов'язків суб'єкта первинного ФМ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.3 + Х883.9(4УКР)711.193 + У9(4УКР)261.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського