РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000721779<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стеблій Г. Я. 
Кейнсіанство і монетаризм як теоретико-методологічні конструкції фінансово-кредитної системи / Г. Я. Стеблій, Н. В. Тувакова // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 2. - С. 412-418. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено незаперечну єдність і долається асиметричність таких понять як фінансова система і фінансово-кредитна система (ФКС) на базі двох основних інструментів - фінансів і кредиту. Обгрунтовано, положення, що грошовий механізм разом із механізмом оподаткування та державних видатків, механізм кредитування, заощадження та інвестування визначають основні компоненти фінансово-кредитної системи і забезпечують фінансову активність суспільства. Увагу приділено дослідженню теоретико-методологічної основи ФКС, які формують дві потужні наукові конструкції - кейнсіанство і монетаризм. Вони відрізняються між собою не так за суттю, як за засобами державного впливу на формування ФКС. Зокрема теорія Дж. М. Кейнса передбачала найбільш дієвим інструментом державного регулювання економіки монетарні і фіскальні механізми з переважанням бюджетної політики. Передусім це прямі державні видатки на стимулювання ефективного попиту, а також вилучення державних заощаджень за допомогою системи податків і позик. Позиція ж монетаристів передбачала, що грошова сфера і прозиція грошей були основним предметом державного регулювання, згідно з чим, інфляція - це грошовий феномен, а її основною причиною є форсована емісія грошей. Через це грошові інструменти вважалися головними у своєму впливові на національну економіку. Отже, кожна з цих теорій - кейнсіанство чи монетаризм - не могли довести свою перевагу у формуванні ФКС і форм державного впливу на національну економіку. Дискусійні питання між ними надає можливість розв'язати теорію "великого неокласичного синтезу", яка узагальнила теоретичні і практичні досягнення різних наукових концепцій та усунула протистояння між кейнсіанством і монетаризмом. В результаті була подолана невідповідність в розумінні таких понять як "фінансово-кредитна система" і "фінансова система". Підтвердженням цього слугують різні моделі фінансових систем США, Японії та європейських країн, а також України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського