РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000721843<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Pospelov B. 
Development of the method operative calculation the recurrent diagrams for non-regular measurements / B. Pospelov, O. Krainiukov, A. Savchenko, S. Harbuz, O. Cherkashyn, S. Shcherbak, I. Rolin, V. Temnikov // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 5/4. - С. 26-33. - Бібліогр.: 30 назв. - англ.

Методи обчислення рекурентних діаграм на підставі вимірювання динаміки вектора станів у фазовому просторі на даний час широко використовуються для візуального та кількісного аналізу поведінки складних динамічних систем різної сфери. Однак ці методи, володіючи високими потенційними можливостями, не можуть безпосередньо використовуватися для оперативного обчислення рекурентних діаграм у реальному темпі вимірювань вектора станів з урахуванням нерегулярності вимірювань. Однією з причин цього є відсутність методу, здатного оперативно та досить достовірно відображати рекурентні стани реальних систем в рекурентних діаграмах у разі нерегулярних вимірів вектора станів. Запропоновано метод оперативного обчислення рекурентних діаграм за нерегулярних вимірів, заснований на науковому аналізі причин низької достовірності та неможливості оперативного обчислення рекурентних діаграм, а також пошуку та обгрунтуванні конструктивних методів їх усунення. До таких методів належать: поточне обчислення рекурентних діаграм; удосконалення фазового простору за рахунок введення операції скалярного добутку для векторів станів; адаптація порога рекурентності до результатів вимірювань. Процес поточного обчислення рекурентних діаграм засновано на використанні тільки поточних і попередніх вимірювань вектора станів системи. У запропонованому вдосконаленому фазовому просторі вдається узгодити 2 ключові чинники низької достовірності відображення рекурентних станів у діаграмах, пов'язаних із невизначеністю норми та порога рекурентності. Це надало можливість запропонувати метод адаптації порога для конічних областей рекурентності. У цьому випадку для забезпечення достовірного відображення рекурентних станів в діаграмах за умов нерегулярних вимірів вектора станів запропоновано використовувати під час обчислення 2 адаптивних порога з різними кутовими параметрами конусів рекурентності. Працездатність запропонованого оперативного методу обчислення рекурентних діаграм підтверджено та проілюстровано на прикладі нерегулярних вимірювань реальної динаміки вектора станів небезпечної забрудненості міської атмосфери.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського