РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000721900<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Крусір Г. В. 
Виділення та фізико-хімічні властивості протеази насіння томатів / Г. В. Крусір, С. В. Бельтюкова, О. О. Лівенцова, В. П. Прилуцький // Фармаком. - 2019. - № 4. - С. 28-35. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Функціональні порушення травлення посідають друге місце після серцево-судинних захворювань, тому дослідження нових профілактичних біологічно-активних добавок із фітоферментною складовою для нормалізації функціонування системи травлення є особливо актуальним. Дослідження рослинної сировини на вміст протеолітичних ферментів свідчить про значний вміст протеаз у насінні томатів. Природні високомолекулярні речовини, які присутні в біологічних матеріалах, одержуються з них як багатокомпонентні розчини й дисперсії. Виділення цих речовин (харчових білків, ферментів, інгібіторів ферментів білкової природи) пов'язане з їх концентруванням та часто фракціонуванням із розбавлених водних систем. Протеази з м'якоті й насіння томатів одержували екстракцією з рослинної сировини. Показано, що насіння томатів характеризуються підвищеною протеолітичною активністю порівнюючи з м'якоттю плодів томатів. Під час дозрівання плодів протеолітична активність як насіння, так і м'якоті зростає. Для характеризування протеази насіння томатів провели її очищення фракціонуванням екстракту на колонці. Експеримент дозволив встановити наявність у препараті неоднорідного спектра білків із молекулярною масою 17 - 20 кД. Виділена протеаза з протеолітичної активністю 68,8 ПО/г. Важливе значення для ферментів має субстрат і його концентрація, pH середовища і його температура. Визначені pH- і термооптимум, а також pH- і термостабільність препарату протеази з насіння томатів: pH-оптимум активності ферменту спостерігався в межах 5,0 од. рН, що свідчить про його приналежність до групи кислих протеаз. pH-Стабільність досліджувалась за оптимального значення pH (5,0), а також за кислого (2,5) і лужного (8,0) значень pH (середовище шлунка та кишківника, відповідно) за температури 37 <$E symbol Р>C протягом 1 - 6 год. У разі кислого значення pH середовища активність швидко знижується протягом 20 хв. У разі лужних значень pH середовища спостерігається більш уповільнена інактивація, а повна втрата активності відбувається через 1,5 год інкубації ферменту. Визначено pH-оптимум дії протеази, який становить 8,0 од. pH, а також термооптимум - 37<$E symbol Р>C.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413-52 + Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68462 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського