РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000721997<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Локес-Крупка Т. П. 
Вплив раціонів на розвиток надмірної маси тіла собак порід середнього розміру / Т. П. Локес-Крупка, Т. Л. Бурда, М. І. Цвіліховський // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2019. - № 4. - С. 224-232. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Наведено дані стосовно впливу надмірної та ненормованої годівлі свійських собак породи мопс за умови вживання раціонів різних класів на метаболізм ліпідів і білків, а також на характеристики вгодованості. Вибір породи зумовлено як поширеністю мопсів як домашніх улюбленців у населення України, так і схильністю цих тварин до надмірного споживання корму, а отже до накопичення надмірної маси тіла. Упродовж чотирьох місяців проведений експеримент щодо впливу дозованості раціонів різних класів (натуральний, промислові раціони супер-преміум та економ класів) на зміни зовнішнього вигляду тварин (відкладання абдомінального жиру) та стан метаболізму білків та жирів свійських собак породи мопс. На початку дослідження, через два місяці та через чотири місяці проводили клінічні дослідження, оцінку вгодованності, біохімічні дослідження сироватки крові (визначення в сироватці крові вмісту загального білка та його фракцій, тригліцеролів, холестеролу загального, ліпопротеїдів високої, низької та дуже низької густини), одержані дані обробляли статистично. У результаті надмірної неконтрольованої годівлі в собак зареєстрували наявність гіперпротеїнемії, що проявлялося підвищенням рівня загального білка в сироватці крові усіх 3-х груп тварин у 1,13, 1,16 та 1,12 раза, відповідно. Аналіз протеїнограми показав, що підвищення вмісту загального білка в сироватці крові виникав за рахунок підвищення рівня білків фракції альбумінів у 1,15, 1,28 та 1,14 раза, відповідно. У разі застосування раціону економ класу у вільному доступі на тлі гіперпротеінемії та зростання маси. У сироватці крові собак достовірно підвищилась концентрація тригліцеролів та ЛПДНГ у 1,31 раза, холестеролу загального та ЛПНГ у 1,26 та 1,57 раза, відповідно. Важливим є відсутність достовірних змін щодо рівня ЛПВГ у сироватці крові собак, що свідчить про відсутність компенсаторного посилення зворотного шляху холестеролу з тканин і стінок судин у печінку. У собак, які утримувалися на раціоні 3 (натуральний), наприкінці I-го етапу експерименту не було встановлено негативних змін морфометричних показників, а також показників обміну білків і ліпідів, як і в разі вживання раціону 1. По закінченню II-го етапу експерименту як морфометричні (зростання маси тіла в 1,14 раза), так і біохімічні показники собак зазнавали певних змін: зростав уміст білків; рівень тригліцеролів, холестеролу загального та ЛПВГ збільшувався в 1,31, 1,23 та 1,23 раза, відповідно. Такі зміни метаболізму в подальшому можуть спричинити розвиток ожиріння та іншої супутньої внутрішньої патології. Одержані результати є важливими для сучасної ветеринарної практики як елемент експериментально-доказової науки, що дозволить вести ефективну просвітницьку діяльність серед населення з профілактики ожиріння в собак.


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.4-953

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського