РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000722083<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Подліпаєв В. О. 
Аналіз підходів щодо створення геоінформаційних платформ для забезпечення геоінформаційної підтримки прийняття рішення на тактичному рівні / В. О. Подліпаєв // Наука і техніка Повітр. сил Збройн. сил України. - 2019. - № 4. - С. 113-121. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Вивчено існуючі програмні рішення щодо інтегрованого використання просторово-розподіленої інформації. Мета роботи - вивчення та аналіз певних рішень, які реалізовані у геоінформаційних системах, з метою використання їх для геоінформаційної підтримки прийняття рішення на тактичному рівні. Вивчено та проаналізовано можливості окремих зразків програмного забезпечення геоінформаційної підтримки, а також визначено особливості реалізації в них алгоритмів збору, систематизації, накопичення та візуалізації даних. Використано методи статистичного аналізу, методи оптимізації, методи моделювання, методи побудови складних систем. Встановлено, що актуальним питанням є - застосування геоінформаційної платформи для збору, обробки, аналізу, накопичення геопросторових даних та забезпечення доступу і обміну ними між користувачами різних рівнів та напрямків. Надано результати вивчення та аналізу можливостей окремих зразків програмного забезпечення геоінформаційної підтримки, які в подальшому можуть бути використані при створенні автоматизованих систем управління тактичного рівня. Зокрема, необхідні для тактичного рівня рішення певною мірою реалізовані в таких програмних продуктах (сервісах), як: універсальна карта поінформованості "Liveuamap"; "Delta Monitor"; "Delta Drive"; спеціальне програмне забезпечення "Марс"; спеціальне програмне забезпечення "Combat vision"; інформаційна система ЕЕМЗ "Каспер". Висновки: в Україні накопичено певний досвід створення та використання за призначенням програмного забезпечення для командирів (штабів) тактичного рівня. Характерною особливістю розглянутих геоінформаційних платформ є те, що вони створені за допомогою різних програмних засобів з використанням різних підходів до збору, систематизації, накопичення та візуалізації даних. Проведенні дослідження свідчать про позитивні тенденції впровадження геоінформаційних технологій у процеси збору, накопичення та відображення оперативної інформації у сфері управлінських рішень, однак викривають потребу у подальших дослідженнях за проблематикою визначення певних підходів до їх інтеграції та використання інформаційних ресурсів одразу декількох з існуючих геоінформаційних платформ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц822

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського