РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000722137<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Корольков Р. 
Особливості реалізації атаки деавтентифікації в мережах стандарту 802.11 / Р. Корольков, С. Куцак // Захист інформації. - 2019. - 21, № 3. - С. 175-181. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено і продемонстровано практичну реалізацію спеціального типу атаки - "відмова в обслуговуванні" Denial of Service (DoS) в мережах на основі стандарту 802.11, а саме атаку деавтентифікації. Дане дослідження ілюструє можливу схему дії зловмисника і сценарій атаки на клієнта. Можливість реалізації атаки деавтентифікації безпосередньо пов'язана з особливостями механізму встановлення зв'язку в бездротовій мережі стандарту 802.11. З'єднання між клієнтом та точкою доступу (ТД) встановлюється шляхом обміну різними кадрами, щоб пройти процедури автентифікації і асоціації. Вразливе місце в процесі з'єднання (роз'єднання) пристроїв зосереджено під час відправки користувачем кадра деавтентифікації (deauth) Wi-Fi. Фрейм деавтентифікації це нотифікація, а не запит. Під час отримання повідомлення деавтентифікації (незалежно від того, чи є воно підробленим або реальним), жодна приймаюча сторона не може відмовитися його виконати, за винятком випадку, коли включений режим захисту фреймів (802.11w: MFP або Management Frame Protection) і не вдалося успішно виконати контроль від підробки фрейма MIC (Message Integrity Check). Оскільки запити на скасування автентифікації неможна ігнорувати - точка доступу миттєво реагує на ці запити. Зловмисник підробляє MAC-адресу законного клієнта і запускає періодичні кадри деавтентифікації. ТД відповідає відправкою відповіді про скасування автентифікації клієнта. Наявність такої вразливості бездротових мереж Wi-Fi, дозволяє зловмиснику відправляти пакети деавтентифікації, що призводить до порушення зв'язку між клієнтами та точками доступу, до яких вони підключені. У разі, якщо атака буде продовжуватися нескінченно, клієнт, безумовно, не зможе підключитися до бездротової мережі, поки зловмисник не скасує атаку. Тому, атака DoS є критичною атакою, яка порушує поточне завантаження і транзакцію, що виконується клієнтом. Реалізація даного виду атаки проведено з використанням декількох інструментів в операційній системі Kali Linux 2016.2.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40-016

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22801 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського