РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000722183<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Марушко Ю. В. 
Характеристика перебігу хронічного гастродуоденіту у поєднанні з первинною артеріальною гіпертензією у дітей залежно від забезпечення організму магнієм / Ю. В. Марушко, А. С. Злобинець, Т. В. Гищак // Сучас. педіатрія. Україна. - 2020. - № 1. - С. 25-31. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Магній є одним із найбільш поширених елементів в організмі людини, і його дефіцит може суттєво впливати на патогенез запальних змін у шлунково-кишковому тракті та кровообіг в організмі. Мета роботи - надати характеристику перебігу поєднаної патології хронічного гастродуоденіту (ХГД) і первинної артеріальної гіпертензії (ПАГ) у дітей і визначити її залежність від забезпечення магнієм організму обстежених пацієнтів. Обстежено 47 дітей віком 10 - 17 років із поєднаними перебігом ХГД і ПАГ. I групу дослідження склали 27 дітей із концентрацією магнію у сироватці крові << 0,8 ммоль/л. У II групу ввійшло 20 дітей із концентрацією магнію у сироватці крові <<= 0,8 ммоль/л. У дітей II групи відмічалися більш виразні клінічні прояви, особливо відчуття тяжкості в епігастральній ділянці у 80 % і серцебиття у 55,0 % дітей у порівнянні з 51,9 % і з 25,9 % дітей I групи відповідно. Показник активності був низьким в обох групах обстежених, проте у пацієнтів II групи були гірші результати оцінки якості нічного сну, а також відмічалась тенденція до менших значень показників самопочуття у порівнянні з дітьми I групи. Результати ДМАТ показали, що середньодобовий CAT у дітей I групи дорівнював 141,1 +- 1,7 мм рт. ст., у дітей II групи - 142,3 +- 1,5 мм рт.ст. Середньодобовий ДАТ був 69,4 +- 1,2 мм рт.ст. у дітей I групи проти 70,8 +- 1,1 мм рт.ст. у дітей II групи. Варіант нічного зниження артеріального тиску "Non-dipper" встановлено у 44,4 % дітей I групи у порівнянні з 75,0 % дітей II групи. За результатами ендоскопічного дослідження у 50 % дітей II групи у порівнянні з 22,2 % дітей I групи зустрічався пангастрит. Встановлено, що діти з поєднаним перебігом ХГД і ПАГ, у яких концентрація магнію в сироватці крові була менше 0,8 ммоль/л, вірогідно частіше виявляли скарги на відчуття тяжкості в епігастральній ділянці та серцебиття. Вони мали гірші показники якості нічного сну, а також більшу поширеність запального процесу у випадку ураження слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалений Локальним етичним комітетом всіх зазначених у роботі установ. На проведення досліджень було отримано поінформовану згоду батьків дітей (або їхніх опікунів). Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.1 + Р733.410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського