РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000722185<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Єфанова А. О. 
Синдром зригування у дітей раннього віку: діагностика і корекція / А. О. Єфанова, Н. В. Мишина // Сучас. педіатрія. Україна. - 2020. - № 1. - С. 38-42. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

На сьогодні функціональні розлади травної системи залишаються актуальною проблемою практичної педіатрії і поширеною причиною звернення батьків до лікарів. Дані популяційних обстежень свідчать, що протягом першого року життя близько половини дітей мають хоча б один із симптомів функціональних порушень шлунково-кишкового тракту, а нерідко - поєднання декількох симптомів. Мета роботи - оцінка клінічної ефективності антирефлюксних сумішей у дітей із синдромом зригування. Було обстежено 42 дитини віком від 1 до 12 міс. Оцінювався фізичний і психічний розвиток, неврологічний статус. Для виключення органічного ураження травної системи, а саме пілоростенозу, використано сучасне ультразвукове обстеження шлунка. Основну групу склали 20 дітей, які отримували антирефлюксну молочну суміш, що містила загусник, - неперетравлюваний полісахарид камедь. Групу порівняння склали 22 дитини, які як загусник одержували перетравлюваний полісахарид крохмаль. Виявлено зміни в інтенсивності та частоті зригувань у дітей, які отримували антирефлюксні лікувальні суміші. Встановлено, що антирефлюксна дія суміші, до складу якої як загусник входить камедь, настає швидше та має виразніший ефект. Зроблено висновок, що корекція синдрому зригування у дітей повинна бути комплексною і розподілена на декілька послідовних етапів: роз'яснювальна робота з метою психологічної підтримки батьків, застосування поступальної терапії під час годування дитини, нормалізація режиму вигодовування та проведення адекватної дієтотерапії. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалений Локальним етичним комітетом установи. На проведення досліджень було отримано поінформовану згоду батьків дітей (або їхніх опікунів). Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського