РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000722332<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Vasyltsiv T. H. 
Monetary and financial policy of Ukraine: theoretical-empirical connections and priorities of state regulation = Грошово-кредитна політика та фінансова безпека України: теоретико-емпіричні зв'язки та пріоритети державного регулювання / T. H. Vasyltsiv, O. I. Klipkova, R. L. Lupak, N. G. Mitsenko, I. P. Mishchuk // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 4. - С. 320-330. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Уточнено сутнісні характеристики грошово-кредитної політики держави як системи заходів та інструментів державного регулювання грошово-кредитної сфери, напряму державного впливу на грошово-кредитні відносини. Ідентифіковано її суб'єкти та об'єкти, визначено принципи, цілі та режими. Показано взаємозв'язки між формуванням і реалізацією грошово-кредитної політики та зміцненням фінансової безпеки країни. З використанням методу головних компонент проведено інтегральне оцінювання стану грошово-кредитної безпеки (ГКБ) України у 2000, 2005, 2010 - 2018 рр. Визначено вагові коефіцієнти індикаторів ГКБ України та розраховано її інтегральні значення. Ідентифіковано найвищий рівень впливу таких індикаторів, як відношення обсягу грошового агрегату М3 до ВВП (23,3 %), відношення ВВП до обсягу грошового агрегату М2 (22,5 %), обсяг готівки до ВВП (22,6 %). Зроблено висновок про зниження рівня ГКБ України у 2013 - 2018 рр. Найнижчим було значення ГКБ держави у 2016 р. - 0,49 (за шкалою від нуля до одиниці), у 2018 р. показник підвищився до 0,51, але його значення є низьким. Емпірично оцінено та встановлено наявність статистично значимого зв'язку між ГКБ і фінансовою безпекою України. За період 2000 - 2018 рр. коефіцієнт детермінації становив 0,86. Відповідно, тенденція до зниження рівня призводить до практично паритетного погіршення стану фінансової безпеки країни. Обгрунтовано стратегічні пріоритети державної політики розвитку грошово-кредитної сфери в контексті забезпечення фінансової безпеки країни. Стратегічними пріоритетами державного регулювання визначені: забезпечення цінової стабільності та стійкості національної грошової одиниці, посилення стійкості банківської системи, її кредитоспроможності, формування якісного валютно-курсового середовища, розвиток фондового ринку, покращання інституційних засад державного регулювання грошово-кредитного сектору. Визначено заходи, реалізація яких надає можливість досягти визначених стратегічних пріоритетів і покращити параметри фінансової безпеки України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.1-18 + У9(4УКР)260-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського