РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000722352<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Mazorenko M. O. 
The gender leadership as an aspect of managing efficiency in media companies = Гендерне лідерство як аспект управління ефективністю в медіакомпаніях / M. O. Mazorenko, H. N. Tarasiuk, N. G. Grabar, N. M. Burdeina, I. S. Kucher // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2019. - Вип. 4. - С. 506-515. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Розглянуто теорію гендерної перформативності Дж. Батлера щодо гендерного лідерства. Інтерпретація цього явища, запропонована Г. Дебордом, показує результати та стереотипи, спрямовані на підрив жіночого потенціалу лідерства в управлінні. Особливо показовим явище гендерної нерівності є у сферах бізнесу, управлінської діяльності, силових структурах. Попри те, що багато працівників медіа - жінки, більшість із них виступають проти ідей рівності, співпраці та інтеграції. Про ці та інші проблеми виказують різні погляди як окремих науковців і фахівців у цій сфері, так і видатних політиків. Вони наголошують на тому, що повинні бути змінені підходи доступу жінок на ключові посади в компаніях, управлінській ієрархії, уряду країни. Тим не менш, багато питань залишаються без відповіді, як-от "хто є" справжній "демократичний лідер?"; "які характеристики відрізняють жінку-лідера?"; "чому ні неоліберальний капіталістичний, ні ліберальний соціальний ідеал не є адекватним, але ніде не функціонує?". За незалежності України вказані питання досі не вирішені. Водночас порівняння питомої ваги жінок у загальній частці роботодавців у різних країнах світу свідчить про підвищення їхньої частки (наприклад, в Україні ця вага становить 31 - 40 %). Проведено дослідження ефективності використання жіночої праці в різних країнах світу. За основу використано показники частки працівників жіночої статі у загальній структурі працівників і дохід, що генерується однією жінкою в середньому. За умов, наприклад, української економіки ці показники за 2008 - 2018 рр. суттєво знизилися на тлі світової тенденції росту цих показників. У порівнянні з Сінгапуром розрив між показником доходу зріс на 33,4 % за 2008 - 2018 рр. З усіх наведених країн найгірші результати зі зростання доходу тільки в Україні. У той же час ринок праці України має такі характеристики: зайнятість жінок на керівних посадах 2017 р. становить 41,1 %; зайнятість жінок середнього та вищого керівництва 2016 р. становить 42,4 %; частка жінок у загальній кількості роботодавців 1991 р. становить 33,1 %, а 2018 р. - 36,92 %. Таким чином, гендерне лідерство в медіасфері в Україні показує дискримінацію щодо жінок і свідчить про неможливість плідної та ефективної роботи на посаді менеджера. Однак поступово ці питання в руслі запропонованого вирішення проблематики матимуть всеосяжний характер і змінять взаємовідносини всередині таких компаній на краще.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.2*344

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського