РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000722381<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Прокопів М. М. 
Ефективність застосування кверцетину в пацієнтів з ішемічним інсультом і коморбідною патологією / М. М. Прокопів, С. В. Рогоза, М. В. Поливода // Міжнар. неврол. журн. - 2020. - 16, № 1. - С. 30-35. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

На сьогодні існує необхідність упровадження ефективного й безпечного патогенетичного лікування мозкового інсульту, направленого на захист нейронів від ішемічного пошкодження. Коморбідна патологія в пацієнтів з ішемічним інсультом (ІІ) може істотно впливати на перебіг захворювання й ефективність відновлення порушених функцій. Мета дослідження - вивчення впливу кверцетину на функціональний результат гострого періоду ІІ, що виник у хворих на фоні соматичної патології. Наведено результати аналізу 639 випадків гострого мозкового ІІ залежно від застосованої схеми лікування й рівня коморбідності. Досліджувані групи пацієнтів були порівнянними за показниками вихідного неврологічного дефіциту. 98 % з них мали коморбідну патологію з діапазоном значень від 1 до 8 балів за індексом Чарльсона (середнє значення 3,75 +- 1,40 бала). Пацієнти з високим рівнем коморбідності продемонстрували гірші показники функціонального відновлення в гострому періоді ІІ за модифікованою шкалою Ренкіна (3,3 +- 1,6 бала) порівняно з пацієнтами з низьким рівнем коморбідності (2,2 +- 1,4 бала) (p << 0,01, U). Вивчення ефективності різних схем лікування на фоні коморбідної патології показало вірогідну ефективність призначення кверцетину в пацієнтів із високою коморбідністю. Серед пацієнтів із низькою коморбідністю не було відзначено статистично значущих відмінностей за показниками інвалідизації і виживання хворих у гострому періоді ІІ. Висновки: у 98 % хворих з ІІ виявляється коморбідна патологія, що негативно впливає на показники виживання й функціонального відновлення хворих у гострому періоді ІІ. Гірші показники функціонального відновлення продемонстрували пацієнти з високим рівнем коморбідності за індексом Чарльсона. Застосування кверцетину в гострому періоді ІІ показало високу ефективність у хворих із високим рівнем коморбідності, що підтвердило мультимодальний спектр його терапевтичних ефектів. Індивідуальний підбір лікувальних заходів у хворих з ІІ з урахуванням супутньої патології підвищує ефективність лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1 + Р415.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського