РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000722409<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sarapuk V. 
The use of the test for oral muscular coordination ability to increase the level of adaptive capacity of oral cavity organs to prosthodontic treatment of patients with completely absent dentition = Використання тесту на здатність до тонкої координації роботи жувальної мускулатури для підвищення рівня адаптаційних можливостей органів ротової порожнини до ортопедичного лікування пацієнтів з повною відсутністю зубів / V. Sarapuk // Галиц. лікар. вісн.. - 2019. - 26, № 4. - С. 41-45. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Підвищення рівня адаптаційних можливостей органів ротової порожнини (РП) до ортопедичного лікування пацієнтів з повною відсутністю зубів є однією з актуальних проблем сучасної стоматології. З метою підвищення рівня адаптаційних можливостей до повних знімних пластинкових протезів застосували набір стандартних взірців H. Landt для тесту на здатність до тонкої координації жувальної мускулатури - МА-тест (Muscular-Ability) в якості засобу для стимуляції групи м'язів, які забезпечують тонку координацію жувальної мускулатури. Даний процес адаптації назвали МА-стимуляція. Рівень адаптаційних можливостей органів РП вивчено за допомогою оральної стереогнозії. Критеріями оцінки оральної стереогнозії були середній час визначення одного взірця (сек) та правильність визначення взірців (%). Для досягнення поставленої мети проведено дослідження тактильної чутливості слизової оболонки РП за допомогою оральної стереогнозії у 90 пацієнтів із повною відсутністю зубів, які звернулися для повторного ортопедичного лікування. Вік пацієнтів становив від 45 до 89 років. Пацієнти були розділені на дві групи. В 1 групу увійшли 30 пацієнтів, для яких ортопедичне лікування проводилося без попередньої МА-стимуляції. В 2 групу ввійшли 60 пацієнтів, яким перед ортопедичним лікуванням протягом 14 днів проводилася МА-стимуляція. За результатами оральної стереогнозії у 2 групі пацієнтів середній час визначення одного взірця після чотирнадцятиденної МА-стимуляції знизився на 24,5 % (p << 0,05) і показник правильності визначення взірців зріс на 32,0 % (p << 0,001); через 1 місяць після ортопедичного лікування середній час визначення одного взірця знизився ще на 19,3 % (p << 0,05), а через 3 місяці після ортопедичного лікування ще знизився на 17,4 % (p << 0,05); відповідно показник правильності визначення взірців через 1 та З місяці після ортопедичного лікування зріс на 17,5 % (p << ,001) та 10,5 % (p << 0,01). У 1 групі пацієнтів, де не проводилася МА-стимуляція, показники оральної стереогнозії вірогідно позитивно змінилися тільки через 1 місяць після ортопедичного лікування: середній час визначення одного взірця зменшився тільки на 14,7 % (p << 0,05), а показник правильності визначення взірців зріс тільки на 24,5 (p << 0,05). Результати дослідження засвідчили, що в пацієнтів з повною відсутністю зубів в план ортопедичного лікування доцільно включати МА-стимуляцію як засіб для підвищення адаптаційних можливостей органів РП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського