РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000722432<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bilynska M. M. 
Conceptual understanding of national resilience: the role of public administration system from US expirience = Концептуальне становлення національної резильєнтності: роль системи публічного управління за досвідом США / M. M. Bilynska, O. A. Kavylin // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Держ. упр.. - 2019. - № 4. - С. 15-18. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

У зв'язку зі зміною глобальних викликів відбувається зсув основних чинників загроз національній резильєнтності (НР): від воєнних загроз і тероризму до загроз, пов'язаних зі змінами клімату, цифровізацією суспільного життя, нерівністю і зниженням рівня демократії у світі. Згідно з останніми дослідженнями американських учених, на відміну від 2001 р., наразі проблеми тероризму і війни не є найбільш значущими глобальними викликами, які постануть перед країнами світу в найближчому майбутньому. І серед таких викликів - публічне управління, яке ставатиме все складнішим. Громадянське суспільство вимагатиме від урядів забезпечення індивідуальної і колективної безпеки, добробуту, але уповільнене зростання доходів, недовіра до влади, поляризація суспільства та дедалі більший перелік невідкладних проблем, пов'язаних з навколишнім середовищем, стануть порядком денним діяльності публічних службовців. Тому при формуванні стратегій розвитку України, як і будь-якої держави, аналізуючи можливі сценарії розвитку глобального ландшафту, дослідники стверджують, що всі позитивні можливості людства можуть бути реалізовані тільки через створення резильєнтної держави за допомогою резильєнтного публічного управління. Підвищення резильєнтності на інституційному рівні може бути забезпечено через упровадження стратегічного планування, технологій і процесів, які забезпечать стійкість під час кризових явищ. Але ще одним надзвичайно важливим фактором є публічні службовці, які є реалізаторами таких технологій і процесів. І рівень їх участі у формуванні резильєнтного управління ще не вивчений. Наукові запитання, які залишились поза увагою дослідників: Які зміни відбувались у парадигмі національно резильєнтності з 2001 р. дотепер? Якою є сучасна структура HP? Що собою являють індикатори резильєнтності публічного управління і яким чином впливають на формування НР? Який саме чинник об'єднує резильєнтних громадян і резильєнтні громади та формує резильєнтну державу? Аналіз наукових публікацій учених США доводить, що жодне попереднє дослідження не було присвячене: змінам концептуального розуміння "національної резильєнтності", показникам резильєнтної адміністрації, а також сприйняттю резильєнтності державними службовцями. Здійснення такого дослідження надасть змогу одержати основні джерела інформації для дослідження НР; сформувати розуміння поняття НР у США та Україні, а також установити основні показники резильєнтного публічного управління та ефект сприйняття НР державними службовцями. Дані будуть зібрані під час серії поглиблених інтерв'ю з топ-менеджерами установ державного управління. Крім того, буде аргументовано гіпотезу та встановлено кореляцію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(7СПО)011 + Х819(4УКР)011

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:держ.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського