РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000722504<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Менейлюк О. 
Підвищення достовірності нормування будівельних робіт / О. Менейлюк, О. Нікіфоров // Техн. науки та технології. - 2019. - № 3. - С. 303-312. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Є висока необхідність наявності ринково обурунтованих показників вартості та тривалості виконання будівельних робіт. Вивчено нормативні документи мають суттєві недоліки, зокрема високу трудомісткість методів, що рекомендуються, та відсутність статистичного обурунтування точності досліджень з нормування. Розробка методу з усуненням зазначених недоліків є ефективною із соціального, економічного та технічного погляду. В умовах ринкової економіки стає недоцільним централізоване нормування витрат праці державними установами, тому будь-яке підприємство в Україні є зацікавленим у методі нормування, який би мав низьку трудомісткість використання, високу адаптивність до організаційних умов будівництва та достатню для інженерних та економічних розрахунків точність. Розглянуто чинні нормативні документи зі встановлення норм праці, проаналізовано відомі методи нормування. Актуальним є розробка методу нормування, що був би менш трудомістким, більш точним та статистично обгрунтованим. Цього можливо досягти за рахунок комбінування сумарних та дослідницьких методів нормування із використанням методів математичної статистики. Розробка методики нормування витрат праці будівельних робіт на основі найбільш ефективних методів, точність та кількість натурних дослідів якої обгрунтована статистичними методами. Виклад основного матеріалу. Багатокритеріальний аналіз методів нормування надає змогу на основі інформаційних джерел вибрати найбільш ефективний метод, у тому числі за допомогою ранжування важливості показників. Запропонована методика, що являє собою комбінацію сумарних і дослідницьких методів зі статистичним обгрунтуванням кількості натурних досліджень трудомісткості. Висновки: запропонована методика дозволяє обгрунтувати точність, знизити трудовитрати розробки норм праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н6-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського