РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000722509<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хіміч С. Д. 
Значення антибіотиків місцевої дії для профілактики і лікування гнійно-запальних процесів м'яких тканин та діабетичної стопи / С. Д. Хіміч, О. В. Кателян, І. О. Малишевський // Хірургія України. - 2019. - № 4. - С. 28-32. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Мета роботи - на підставі літературних даних та власних спостережень визначити можливість і доцільність застосування комбінованого антибактеріального препарату місцевої дії "Банеоцин" ("Сандоз ГмбХ", Австрія) у комплексному лікуванні гнійно-запальних процесів м'яких тканин та діабетичної стопи. В період з 2013 до 2019 рр. у клініці загальної хірургії Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова проліковано 572 хворих із гнійно-запальними захворюваннями м'яких тканин та 120 пацієнтів з гнійно-некротичними ускладненнями діабетичної стопи. Діагностичний і лікувальний процес проводили згідно з протоколами та за потреби доповнювали методами хірургічного і консервативного лікування. При лікуванні гнійно-запальних процесів м'яких тканин застосовано комплексний підхід, який передбачав оперативне лікування, дренування гнійника, місцеве та загальне лікування, корекцію коморбідних станів. Для місцевого застосування спочатку широко використовували різноманітні антисептики, а антибіотики - як лікарський засіб загальної дії. Пізніше почали застосовувати антибіотики місцевої дії, зокрема "Банеоцин" (мазь та порошок), який містить два антибіотики із синергічною дією (бацитрацин та неоміцин). На основі літературних даних та власних спостережень автори дійшли висновку про можливість застосування антибіотиків місцевої дії у вигляді порошку (іноді - у вигляді мазі) як при амбулаторному, так і при стаціонарному лікуванні. "Банеоцин" є дієвим антимікробним засобом місцевої дії, який поряд з традиційними методами лікування можна використовувати в комплексному лікуванні хворих із гнійно-запальними захворюваннями м'яких тканин та діабетичною стопою. Висновки: показано можливість та доцільність застосування комбінованого антибактеріального препарату "Банеоцин" при лікуванні хворих із гнійно-запальними процесами на різних стадіях ранового процесу. Наявність двох форм (порошку і мазі) препарату є додатковою перевагою, яка дає змогу застосовувати його послідовно при лікуванні хворих, а також у комбінації з перев'язуваіьним матеріалом. У пацієнтів з ожирінням препарат доцільно використовувати за декілька днів до операції для боротьби з резервуарами інфекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р457.860.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського