РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000722591<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Batrakov A. B. 
Digital triggering device and generator of starting pulses for ignition of spark gaps of REB accelerator "TEMP" = Цифровий пристрій запускаючих імпульсів та генератор запускаючих імпульсів для підпалу розрядників прискорювача РЕП "ТЕМП" / A. B. Batrakov, E. G. Glushko, A. A. Zinchenko, Y. F. Lonin, A. G. Ponomarev, S. I. Fedotov // East Europ. J. of Physics. - 2019. - № 4. - С. 77-81. - Бібліогр.: 5 назв. - англ.

Для забезпечення керованості та високої завадостійкості вимірювань характеристик і параметрів процесів для прискорювачів релятивістських електронних пучків (РЕП) "ТЕМП" розроблено запускаючі пристрої з гальванічною розв'язкою вхідних і вихідних ланцюгів, які надають можливість встановлювати затримки імпульсів у діапазоні від 1 мкс до десятків мілісекунд. У разі їх використання усувається вплив контурних струмів, які протікають в загальних колах заземлення та впливають на роботу вимірювальної апаратури. Для синхронізування роботи прискорювача РЕП "ТЕМП" розроблено та зібрано запускаючий пристрій. Його було зібрано з блоків на сучасній елементній базі і він є закінченим функціональним виробом. Запускаючий пристрій складається з блоку запуску та блоків затримок. Блок запуску побудовано на базі мікросхеми І НЕ і мультивібратора. Блоки затримок побудовано на одневібраторах К155АГ1 і відрізняються рівнем регульованих затримок, які визначаються зовнішніми елементами R і С, підключеними до мультивібратора. На жаль, при установці мілісекундних затримок спад імпульсу на мультивібраторі нестабільний. Тому було розроблено цифровий запускаючий пристрій. Цифровий запускаючий пристрій виконано на цифрових мікросхемах і складається з блоків: двійкових-десяткових лічильників, дешифраторів і одного загального на всі 4 канали генератора з кварцовою стабілізацією частоти. Він містить 4 ідентичних канали з регулюванням затримки від однієї мікросекунди до 100 мілісекунд. Така побудова схеми надає можливість у разі необхідності додати канали для запуску інших вузлів. Імпульсні сигнали запускаючого пристрою подаються на блок підпалу розрядників. Розроблено генератор імпульсів запалювання розрядників прискорювача РЕП "ТЕМП". Наведено опис генератора, розробленого для управління розрядниками підпалу ГІНа і розрядниками підпалу магнітних систем, що використовуються в системах комутації конденсаторних батарей з енергозапасами від 60 до 150 кДж. Генератор забезпечує отримання імпульсів напруги з амплітудою до 20 кВ, за струму в режимі короткого замикання 5 А, тривалості імпульсу першої напівхвилі 12 мкс, частоти повторення імпульсів не більше 10 Гц.


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.104.8

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського