РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000722593<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Onyshchenko G. M. 
The threshold of detection of fission materials by ZnWO4 and Bi4Ge3O12 scintillation detectors = Поріг виявлення матеріалів поділу сцинтиляційними детекторами ZnWO4 та Bi4Ge3O12 / G. M. Onyshchenko, V. D. Ryzhikov, I. I. Yakymenko, O. P. Shchus' // East Europ. J. of Physics. - 2019. - № 4. - С. 91-94. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Виміряно максимальну відстань виявлення <^>239Pu-Be джерела швидких нейтронів детекторами на основі оксидних сцинтиляторів ZWO (ZnWO4) і BGO (Bi4Ge3O12). Виміри відстані виявлення проведено з використанням розробленої системи радіаційного моніторингу. Це надало можливість оцінити величину вкладу низькоенергетичних каскадних гамма-квантів (КГК), що випускаються збудженими ядрами сцинтилятора в відстань виявлення швидких нейтронів. Значення максимальної відстані виявлення детекторів отримані в режимі рахунку одиничних фотонів і склали 38 см для сцинтилятора BGO розміром <$E symbol ж 40~times~40> мм, для сцинтилятора ZWO розміром <$E symbol ж 52~times~40> мм - 54 см з надійністю не гірше 0,001. Результати експерименту для сцинтилятора ZWO можуть бути пояснені реєстрацією, крім гамма-квантів із реакції непружного розсіювання, також КГК, що виникають у разі резонансного захоплення нейтронів, що призводить до зростання чутливості детектора та збільшенню відстані виявлення системи моніторингу. Низькоенергетичні КГК реєструвалися в режимі рахунку одиничних фотонів. Отже, застосування в системі моніторингу оксидного сцинтилятора ZWO, в складі якого містяться ядра, що випускають КГК із реакцій резонансного захоплення, і широкосмугового вимірювального тракту, що працює в режимі рахунку одиничних фотонів, надає можливість збільшити ефективну чутливість детектора приблизно в 1,9 разу, що призводить до збільшення відстані виявлення джерела нейтронів детектором ZWO приблизно в 1,4 разу в порівнянні зі спектральним режимом реєстрації. Отримані результати демонструють переваги сцинтилятора ZWO в порівнянні з BGO і вказують на можливість використання механізму резонансного захоплення нейтронів ядрами детектора ZWO для збільшення чутливості детектора до швидких нейтронах. Використання механізму резонансного захоплення призводить до підвищення чутливості та збільшення максимальної відстані виявлення системи моніторингу в порівнянні зі спектрометричним режимом реєстрації, в якому низькоенергетичні гамма-кванти розрядки компаунд ядер, що утворюються в результаті резонансного захоплення, є істотно пригніченими.


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43925 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського