РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000722624<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Diatlova V. 
Foreign economic activities of Ukraine: regional features, trends and directions for development = Зовнішньоекономічна діяльність України: регіональні особливості, тенденції та напрями розвитку / V. Diatlova, K. Polozhentseva // Екон. вісн. Донбасу. - 2019. - № 4. - С. 72-79. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Науково обгрунтовано сучасні особливості і тенденції у сфері зовнішньоекономічної діяльності економічних регіонів України за основними показниками. Встановлено, що три з дев'яти економічних регіонів є імпортоорієнтованими (Столичний, Карпатський, Північно-Західний), шість - експортоорієнтованими (Донецький, Придніпровський, Північно-Східний, Центральний, Подільський, Причорноморський). Однак експортний потенціал не реалізується в повному обсязі. Економічні регіони демонструють позитивні темпи приросту з 2016 р. за імпортом і з 2017 р. - за експортом. Найбільші темпи зростання імпорту відзначено в експортоорієнтованих регіонах. На цей час жоден регіон не досяг рівня базисного 2013 р. за абсолютним приростом як з експорту, так і імпорту. Проведено аналіз товарної структури експорту та імпорту за Стандартною міжнародною торговою класифікацією ЮНКТАД, згідно з якою 225 категорій товарів розподіляються на шість груп: А - основні продукти споживання, продукти харчування; В - трудомісткі і ресурсомісткі виробництва; С - виробництва з низьким рівнем кваліфікації і низькою технологічною інтенсивністю; D - виробництва з середнім рівнем кваліфікації і середньою технологічною інтенсивністю; E - виробництва, що використовують висококваліфіковані трудові ресурси та які мають високий технологічний рівень; F - некласифіковані товари. Доведено, що в експорті більшості регіонів, за виключенням Донецького та Придніпровського, переважають сировинні товари категорії А з невеликою доданою вартістю, а також трудомісткі і ресурсомісткі категорії В, а в експорті - готові товари категорій В та D. Запропоновано інструменти механізму розвитку економіки для відновлення статусу України як експортоорієнтованої держави, такі як розроблення та подальша реалізація за чіткими показниками Програм розвитку експорту за економічними регіонами; розроблення стратегії конкурентоспроможності України в глобальному світі, а на її основі - конкретних програм за економічними регіонами, узгодженими з Програмами розвитку експорту; створення сприятливого інституціонального середовища для розвитку бізнесу, підтримка його конкурентних стратегій для формування певних конкурентних переваг для регіонального підприємництва; використання державно-приватного партнерства за певними програмами та бізнес-планами, націленими на зростання експортного потенціалу та імпортозаміщення. Реалізація інструментів на практиці сприятиме соціально-економічному розвитку регіонів і держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80 + У049(4УКР)688

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25176 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського