РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000722670<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вирва О. Є. 
Дослідження напружено-деформованого стану в системі "імплантат - кістка" на моделі алокомпозитного ендопротеза проксимального відділу стегнової кістки / О. Є. Вирва, Я. О. Головіна, М. Ю. Карпінський, О. В. Яресько, Р. В. Малик // Травма. - 2020. - 21, № 1. - С. 38-48. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Відновлення масивних післярезекційних дефектів довгих кісток - одне з основних завдань, що постає перед хірургом у разі лікування хворих з пухлинними ураженнями кісток. Тому розробка оптимальних імплантатів для заміщення дефектів кісток та суглобів триває вже багато десятиліть. Для підбору ідеального імплантату, який повинен відповідати вимогам біосумісності, механічної стабільності та бути безпечним, потрібно проводити безліч різних досліджень і тестів. Саме метод алокомпозитного ендопротезування становить інтерес для поглибленого проведення досліджень. Мета роботи - обгрунтувати методику алокомпозитного ендопротезування на основі математичного моделювання методом кінцевих елементів. Проведено вивчення методом кінцевих елементів математичної моделі стегнової кістки (СК) з пухлинним ендопротезом. Вивчено напружено-деформований стан моделі при виконанні резекції СК прямим розтином та розтином у вигляді сходинки. Змодельовано ситуацію у різні терміни після оперативного втручання - через 3 та 6 місяців. Для кожного типу резекції моделювали цементний та безцементний варіанти фіксування ніжки ендопротеза. Висновки: у результаті проведеного математичного моделювання було виявлено, що виконання ступінчастої остеотомії СК дозволяє вдвічі знизити рівень механічних напружень в зоні остеотомії порівняно з моделями із поперечною остеотомією. Використання кісткового цементу для фіксації ніжки ендопротеза у теоретичній моделі також надає можливість значно знизити рівень напружень в усіх варіантах досліджених моделей через утворення демпферного прошарку між металом та кістковою тканиною. Набуття міцності кісткового регенерату з часом веде до вирівнювання величин напружень як між контрольними точками кожної з моделей, так і між моделями з різними видами остеотомії СК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.2,6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського