РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000722672<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бец І. Г. 
Аналіз розподілу внутрішніх напружень і відносних деформацій в умовах накісткового й позаосередкового остеосинтезу при переломах дистального метаепіфіза стегнової кістки / І. Г. Бец, М. Ю. Карпінський, О. В. Яресько // Травма. - 2020. - 21, № 1. - С. 56-66. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Результати лікування пацієнтів із внутрішньо- та навколосуглобовими пошкодженнями дистальних метаепіфізів довгих кісток значною мірою залежать від адекватності вибору технології лікування. Рішення щодо застосування відкритої репозиції та накісткового остеосинтезу є дуже відповідальним і повинне прийматися на основі комплексного аналізу індивідуальних особливостей як пацієнта, так і ушкодження. У випадках сумнівних показань до внутрішньої фіксації методом вибору може бути позаосередковий остеосинтез за допомогою апаратів зовнішньої фіксації (АЗФ). Мета роботи - об'єктивізувати вибір технологій лікування внутрішньосуглобових ушкоджень шляхом математичного аналізу внутрішніх напружень і відносних деформацій моделі перелому дистального метаепіфіза стегнової кістки (СК) в умовах накісткового та позаосередкового остеосинтезу. Виконано математичне моделювання з використанням методу скінченних елементів внутрішньосуглобових переломів дистального відділу СК та методів їх остеосинтезу. Базова модель містила стегнову, великогомілкову та малогомілкову кістки, а також кісткові елементи стопи. Моделювали внутрішньосуглобові переломи дистального кінця СК типів С1 та С3 за класифікацією АО з двома варіантами остеосинтезу: накістковою пластиною та апаратом зовнішньої фіксації за схемою "стегно - гомілка". Усі моделі вивчено під впливом навантаження на стискання 700 Н. При моделюванні вивчено величини внутрішніх напружень та відносних деформацій. Висновки: при внутрішньосуглобових переломах дистального кінця СК типу С1 остеосинтез накістковою пластиною показав кращі результати, ніж остеосинтез АЗФ. При приблизно однакових показниках величин напружень на кісткових фрагментах в зоні перелому пластина забезпечує меншу деформацію кісткового регенерату між уламками. За наявності внутрішньосуглобових переломів дистального кінця СК типу С3 перевагу має остеосинтез АЗФ, тому що при його використанні вдається ефективніше обмежити і рівень напружень в кісткових фрагментах, і рівень величин відносних деформацій кісткового регенерату між уламками.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського