РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000722762<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фармага М. Л. 
Обгрунтування принципів та ефективність удосконаленого комплексного диференційованого лікування синтропічних уражень органів системи кровообігу у хворих на цироз печінки / М. Л. Фармага, М. О. Абрагамович, А. С. Свінціцький, О. О. Абрагамович // Львів. клініч. вісн. - 2019. - № 4. - С. 8-17. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Цироз печінки - одна з найважливіших і найскладніших проблем сучасної гепатології. Актуальним є і вивчення коморбідних синтропічних уражень у хворих на цироз печінки, серед яких ураження системи кровообігу - синтропічні цирозна кардіоміопатія і стійка артеріальна гіпотонія - трапляються дуже часто, вважаються ключовими у виникненні поліорганної недостатності й виступають чинниками ризику смерті. Специфічних рекомендацій щодо лікування синтропічних кардіоваскулярних уражень у хворих на цироз печінки не розроблено, тому їх лікувальний комплекс потрібно оптимізувати. Мета роботи - обгрунтувати принципи та з'ясувати ефективність удосконаленого комплексного диференційованого лікування синтропічних уражень органів системи кровообігу у хворих на цироз печінки. Матеріали й методи. У рандомізований спосіб із попередньою стратифікацією за наявністю цирозу печінки у дослідження залучено 603 хворих (164/439 - жінки / чоловіки, вік 18 - 83 роки), які лікувалися в 2010 - 2015 рр. у Львівському обласному гепатологічному центрі. З-поміж них виокремлено 490 (81,3 %) хворих на цироз печінки з позапечінковими ураженнями системи кровообігу, яких стратифіковано на три підгрупи: за наявністю лише синтропічної цирозної кардіоміопатії (103 особи), лише синтропічної артеріальної гіпотонії (89 осіб) та інші (306 осіб). Для порівняння ефективності лікування хворих із цирозною кардіоміопатією та артеріальною гіпотонією поділили рандомізованим способом на дві групи: дослідну, що отримувала лікування за модифікованою нами методикою, та контрольну, хворі якої лікувалися за стандартною методикою. Оцінка ефективності лікування передбачала "суб'єктивну" оцінку (опитувальник якості життя - MOS 36-Item Short-Form Healh Survey) та "об'єктивну" (дослідна оцінка клінічно-лабораторно інструментальних показників хворих). Фактичний матеріал опрацьовано на персональному комп'ютері в програмах EViews (Quantitative Micro Software) та Excel (Microsoft) із використанням описової статистики, дисперсійного аналізу ANOVA, z-критерію для порівняння двох часток. Усім пацієнтам доцільно призначити <$E alpha>-ліпоєву кислоту по 1 капсулі (600,0 мг) зранку після їди, а за наявності асциту і набрякового синдрому - спіронолактон у дозуванні, передбаченому тяжкістю ускладнення, з переходом на підтримувальну дозу - 1 таблетка (50,0 мг) зранку після їди. Отримані нами результати свідчать про достовірно вищу ефективність модифікованого лікувального комплексу для курації хворих зі синтропічною артеріальною гіпотензією, на що вказують оцінка анкет якості життя, загальний бал яких зріс на 40,39 %, та комплексна оцінка результатів лікування лікарями-дослідниками. Висновок: удосконалені нами лікувальні комплекси для курації хворих на цироз печінки зі синтропічними цирозною кардіоміопатією і стійкою артеріальною гіпотензією, які враховують особливості їх патогенезу та клінічного перебігу, дають змогу достовірно поліпшити якість життя хворих і підвищити ефективність їх лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського