РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000723012<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Рибачук В. Д. 
Маркетинговий аналіз порошків для нашкірного застосування (присипок), представлених на ринку України / В. Д. Рибачук, О. А. Рубан // Вісн. фармації. - 2020. - № 1. - С. 46-50. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Активний спосіб життя, заняття спортом, участь у туристичних походах і різноманітних змаганнях, а також виконання деяких видів фізичної праці можуть супроводжуватись травмуванням або пораненням. Це потребує негайної обробки антисептичними препаратами у формі примочок, гелів, мазей, кремів, аерозолів і порошків для нашкірного використання (присипок). Присипки, що застосовуються на ранових поверхнях, повинні володіти достатньою адгезивністю, затримуватись на поверхні та запобігати мікробній інвазії ран, володіти помірними адсорбуючими властивостями, знижувати відчуття болю, не піддаватися протеолітичному розщепленню, а також сприяти скороченню часу загоєння рани. Проте на теперішній час практично не існує препаратів у формі присипок, які б задовольняли всім зазначеним вимогам. Мета роботи - провести аналіз зареєстрованих порошків для нашкірного застосування (присипок) для обгрунтування доцільності створення та організації виробництва нових вітчизняних препаратів у формі присипок на основі цеоліту природного (кліноптилоліту). У роботі використано перелік лікарських засобів (ЛЗ), складений за офіційними джерелами інформації, який опрацьовували за допомогою методів узагальнення, систематизації, графічного та методів порівняльного і структурного аналізу. Проведено аналіз фармацевтичного ринку України щодо асортименту зареєстрованих лікарських препаратів та косметичних засобів у формі порошків для нашкірного застосування (присипок). Здійснено структуризацію відібраного переліку ЛЗ за виробничою ознакою і складом. За виробничою ознакою - більшість лікарських і косметичних засобів вітчизняного виробництва (62,5 та 70 % відповідно). Зареєстровані засоби є як моно-, так і багатокомпонентними за складом. Висновки: на фармацевтичному ринку відсутні препарати та косметичні засоби з цеолітом природним. Відсутність на українському ринку препаратів цеоліту природного (кліноптилоліту) вітчизняного виробництва свідчить про 100 % незайнятість даного сегменту ринку і відповідно про необхідність та доцільність упровадження на ринок нових вітчизняних препаратів на основі цеоліту природного в формі порошків для нашкірного застосування (присипок).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.812/813 + У9(4УКР)421.525.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського