РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000723149<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мітченко М. В. 
Оцінка хронічних запальних захворювань органів малого таза у жінок як фактора ризику виникнення гострого неускладненого пієлонефриту / М. В. Мітченко // Здоров'я жінки. - 2019. - № 10. - С. 97-100. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення поширеності хронічних запальних захворювань органів малого таза (ХЗЗОМТ) у жінок репродуктивного віку, хворих на гострий неускладнений пієлонефрит (ГНП), і клінічних особливостей перебігу пієлонефриту для подальшого обгрунтування персоніфікованої терапії з впливом на всі джерела інфекції. Обстежено урологом т гінекологом 246 жінок репродуктивного віку, хворих на ГНП і супутні ХЗЗОМТ. Додатково до початку антибактеріальної терапії проводили зскрібки зі слизових оболонок сечівника, каналу шийки матки та змиви з піхви. Застосовано комплекс методів мікробіологічної діагностики: культуральний, культурально-ферментативний і молекулярно-генетичний. У хворих на ГНП і супутні ХЗЗОМТ встановлено високий показник інфікування сечових і статевих шляхів молікутами - 69,5 і 67,5 % відповідно. Молікути частіше виявляли у сечових шляхах в асоціації з класичними бактеріями (45,1 %), а в статевих - у монокультурі (44,7 %). Важливо, що у 65,8 % випадків спостерігався збіг ідентифікованих збудників за таксономічною належністю, що свідчить про причетність цих збудників до розвитку запального процесу як у статевих, так і сечових шляхах. Запропонована схема обстеження з обов'язковим невідкладним визначенням збудників статевих інфекцій надала можливість встановити, що після стандартного урологічного лікування більш ніж дві третини хворих вимагають додаткової антибактеріальної терапії, спрямованої на ерадикацію з сечових і статевих шляхів молікутів як патогенетичної ланки розвитку та рецидивування інфекцій сечових шляхів. Одержані результати надали можливість обгрунтувати необхідність додаткової терапії, спрямованої на ерадикацію молікутів, і запропонувати алгоритм мікробіологічної діагностики щодо виявлення етіологічних чинників ГНП, розробити та впровадити новий підхід до лікування: персоніфіковану антимікробну терапію з впливом на всі джерела збудників у сечових і статевих шляхах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112 + Р715-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського