РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000723158<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дубоссарська З. М. 
Диференційована тактика ведення вагітності у жінок з передчасним розривом плодових оболонок / З. М. Дубоссарська, Ю. О. Дубоссарська, Є. О. Пузій // Здоров'я жінки. - 2020. - № 1. - С. 42-51. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проблема передчасного розриву плодових оболонок (ПРПО), на превеликий жаль, залишається актуальною у сучасному акушерстві та перинатології, особливо у разі недоношеної вагітності, та призводить до 20 % усіх випадків перинатальних втрат. Серед можливих причин останнім часом багато уваги приділяють порушенням структури сполучної тканини генетичного походження. Наведено огляд сучасної медичної літератури щодо причин і діагностики ПРПО. Також наведено попередні власні дані про позитивний вплив удосконаленого алгоритму виявлення недиференційованої дисплазії сполучної тканини (НДСТ) на акушерські та перинатальні наслідки. Мета дослідження - уточнення причин ПРПО, ролі вираженості дисплазії сполучної тканини для прогнозування факторів ризику передчасних пологів, особливо у разі поєднання їх у вагітних з анемією. Обстежено 60 вагітних із ПРПО. Під час обстеження використовували лабораторні та інструментальні методи дослідження. Якість життя у жінок із НДСТ мала зворотний середній достовірний зв'язок між самопочуттям пацієнток і кількістю фенотипічних проявів ДСТ (r = 0,653; p >> 94 %). Крім того, встановлено високий конституціонально зумовлений рівень особистісної тривожності. Якість життя залежить від кількості та вираженості фенотипічних порушень, тобто чим більше ознак сполучнотканинної дисплазії (гіпермобільність суглобів, сколіоз, нефроптоз, підвищена кровоточивість, міопія, виражене розширення вен нижніх кінцівок тощо), тим нижче цей показник. У міру розвитку вагітності спостерігалося погіршення самопочуття і зниження якості життя у пацієнток з НДСТ. Удосконалений алгоритм продемонстрував позитивний вплив у вагітних із недиференційованою дисплазією сполучної тканини на акушерські та перинатальні результати розродження. Отримані дані надають можливість рекомендувати його впровадження у практичну охорону здоров'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.228 + Р716.216

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського