РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000723160<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Остафійчук С. О. 
Оптимізація фізичної активності жінок під час вагітності для попередження надмірного гестаційного збільшення маси тіла / С. О. Остафійчук // Здоров'я жінки. - 2020. - № 1. - С. 56-59. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення впливу фізичної активності під час вагітності на рівень гестаційного збільшення маси тіла (ГЗ МТ) у жінок із різною прегравідарною МТ. Обстежено 219 вагітних. Визначали антропометрію та ІМТ за формулою Кетле (1865). ГЗ МТ оцінювали на підставі різниці між показниками маси тіла перед пологами та вихідної. До контрольної групи увійшли 117 жінок, які знаходилися під рутинним спостереженням у жіночій консультації. До основної групи включено 102 вагітні, яким поряд із традиційним веденням вагітності впроваджували програму фізичної активності (ФА). Рівень інтенсивності ФА оцінювали згідно з версією "Міжнародного опитувальника про фізичну активність". Матеріал обробляли статистично з використанням програм Microsoft Excel 2000 і Statistica 6.0. Доведено, що тільки помірний та інтенсивний рівні інтенсивності ФА мають негативний кореляційний зв'язок із ГЗ МТ, в той час як низька та відсутність/сидяча актівність сприяють збільшенню МТ. В основній групі відзначено зростання в 1,5 разу помірного рівня ФА у порівнянні з вагітними контрольної групи. Встановлено нижчий рівень ГЗ МТ на 1,3 +- 1,3 кг в основній групі - 11,1 +- 1,2 кг проти 14,5 +- 1,2 кг у контрольній. В основній групі кількість вагітних із рекомендованим ГЗ МТ (64,7 +- 4,7 %) у 2,9 разу перевищувала кількість жінок із надмірним і в 4,7 разу - з недостатнім збільшенням МТ. У разі впровадження програми ФА достовірно зменшувалися шанси надмірного ГЗ МТ за нормальної маси тіла, за надмірної маси тіла та ожиріння. Запропонована ФА статистично вірогідно не вплинула на зниження шансів недостатнього ГЗ МТ у жінок із низькою МТ до вагітності. Встановлено, що помірна ФА збільшує шанси досягнення рекомендованого ГЗ МТ, в той час як низька ФА є недостатньою для попередження надмірного збільшення маси тіла. Враховуючи низький відсоток вагітних із інтенсивним рівнем активності у наведеному дослідженні, не виявлено статистично достовірного його впливу на показник ГЗ МТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.116.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського