РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000723361<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ярусевич Є. Ю. 
Деякі особливості правової природи та сутності міжнародних передач товарів військового призначення та подвійного використання / Є. Ю. Ярусевич // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2019. - № 3. - С. 149-152. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто питання міжнародних передач товарів військового призначення та подвійного використання. Визначено суть міжнародних передач товарів військового призначення і подвійного використання у зовнішньоекономічній діяльності та проаналізовано їх правову природу. Україна, беручи до уваги зобов'язання, взяті у межах міжнародних договорів та інших угод з метою забезпечення захисту національних інтересів, установила контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання. Товари військового призначення та подвійного використання становлять інтереси держави у сфері національної безпеки і оборони, економіки та міжнародних відносин, а зазначені інтереси спричинені здатністю такої групи товарів забезпечувати національну безпеку й оборону, зростання економіки та зміцнення позицій держави на міжнародній арені у воєнній сфері. Охарактеризовано особливості співвідношення міжнародних передач товарів військового призначення та подвійного використання та військово-технічного співробітництва. Проаналізовано місце міжнародних передач товарів військового призначення та подвійного використання. Встановлено, що міжнародні передачі товарів військового призначення та подвійного використання є складовою частиною зовнішньоекономічних відносин міжнародного співробітництва з науково-технічних питань і способом здійснення зовнішньоекономічної діяльності у сфері військового - технічного співробітництва, а отже, мають бути врегульовані міжнародними угодами з іноземними держави та ратифіковані. Досліджено, що така зовнішньоекономічна діяльність не є заснованою на вільному волевиявленні сторін (суб'єктів господарювання) та має ознаки міжнародного (міждержавного) співробітництва. Визначено, що зазначені міжнародні передачі є складовою частиною державної політики у сфері національної безпеки й оборони і перебувають під постійним контролем держави. Встановлено, що під час міжнародних передач товарів військового призначення та подвійного використання саме держава має вирішальний вплив на їх здійснення, а точніше держави, які є сторонами міжнародних передач.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського