РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000723544<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Семененко С. І. 
Порівняльний вплив адемолу, амантадину сульфату, магнію сульфату на неврологічний дефіцит та мнестичні функції у щурів із моделлю черепно-мозкової травми / С. І. Семененко // Буков. мед. вісн.. - 2019. - 23, № 4. - С. 108-115. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - порівняти вплив похідної адамантану 1-адамантилетилокси-3-морфоліно-2-пропанолу гідрохлориду (адемолу), амантадину сульфату та магнію сульфату на неврологічний дефіцит і мнестичні функції у щурів із моделлю черепно-мозкової травми (ЧМТ). Вплив адемолу на експериментальній моделі ЧМТ оцінювали у разі застосування 2 мг/кг внутрішньовенно. Псевдооперованим тваринам уводили внутрішньовенно 0,9 % розчин хлориду натрію в об'ємному співвідношенні 2 мл/кг. Як лікарський засіб для контрольної групи застосовували 0,9 % розчин хлориду натрію в дозі 2 мл/кг внутрішньовенно. Як препарати порівняння використовували магнію сульфат (250 мг/мл) 250 мг/кг внутрішньовенно та амантадину сульфат (200 мг/500 мл) 5 мг/кг внутрішньовенно. Неврологічний дефіцит у щурів із ЧМТ оцінювали на першу та восьму доби за шкалою stroke-index C. P. McGrow. Здатність тварин до запам'ятовування аверсивного стимулу досліджували в тесті умовної реакції пасивного уникання. Збереження умовної реакції перевіряли через добу за зміною латентного часу входу щура до темного відсіку. Досліджуючи вплив розчину адемолу на ступінь деескалації неврологічного дефіциту, можна зазначити, що даний препарат переважав препарати порівняння амантадину сульфат і магнію сульфату на першу добу застосування на 10 та 24 % та на восьму добу на 17 та 30 %, відповідно, при цьому середній бал за шкалою C. P. McGrow у групі адемолу становив <$E9,40~symbol С~0,29> проти <$E11,00~symbol С~0,31> та <$E12,30~symbol С~0,31> у групах порівняння. Щодо відновлення мнестичних функцій у разі ЧМТ, восьмиденна терапія щурів розчинами амантадину сульфату та магнію сульфату певною мірою покращувала функцію запам'ятовування, але поступалась за ефективністю адемолу, який наближав показники тесту умовної реакції пасивного уникання до аналогічних у псевдооперованих тварин. Висновки: проведене експерементальне дослідження продемонструвало, що у щурів із тяжкою ЧМТ спостерігались тяжкий неврологічний дефіцит, погіршення процесів навчання і пам'яті у відновному періоді. Адемол більш суттєво, відносно амантадину сульфату та магнію сульфату, впливав на деескалацію неврологічних порушень, що супроводжувалося покращанням мнестичних функцій у тварин із ЧМТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського