РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000723593<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Опанасенко М. С. 
Обгрунтування показань та оптимальних строків для проведення малоінвазивних хірургічних втручань при лікуванні хворих на туберкульоз легень і плеври / М. С. Опанасенко, О. В. Терешкович, М. Ю. Шамрай, Б. М. Конік, В. І. Лисенко, Л. І. Леванда, М. І. Калениченко, С. М. Шалагай, С. М. Білоконь, О. К. Обремська, Д. С. Ткач // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2020. - № 1. - С. 35-42. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити та обгрунтувати показання та оптимальні строки для проведення малоінвазивних хірургічних втручань при лікуванні хворих на туберкульоз (ТБ) легень і плеври. Проведено ретроспективний аналіз серед хворих I клінічної групи. Проаналізовано 169 відеоасистованих (VATS) оперативних втручань у хворих на ТБ легень. Усі пацієнти перебували на обстеженні та лікуванні у відділенні торакальної хірургії і інвазивних методів діагностики ДУ "Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського НАМН України" у період з 2008 до 2018 рр. Проведено вивчення й аналіз історій хвороб, а також виписок з історій хвороб (з інших стаціонарів). Основними показаннями до VATS-втручань у хворих на ТБ легень є так звані "малі форми ТБ", а саме: туберкулома - 72 (55,4 %) випадки, конгломеративна туберкулома - 11 (8,5 %) спостережень, множинні туберкуломи - 8 (6,2 %) хворих і казеома - 4 (3,1 %) пацієнти. Хірургічні втручання (і VATS-резекції зокрема) необхідно проводити у фазі ремісії та компенсації туберкульозного процесу. Оптимальними термінами для проведення VATS-резекцій легені у хворих на ТБ легень є 2 міс від початку протитуберкульозної терапії (ПТТ) за I категорією (за наявності чутливого ТБ) і 4 - 6 міс від початку повноцінної ПТТ за IV категорією (за наявності хіміорезистентного ТБ). Тобто хворих на 2 - 4 - 6-ти місяцях лікування має бути оглянуто торакальним хірургом щодо необхідності і можливості оперативного лікування. Особливо це стосується хворих з відсутністю ефекту від консервативної ПТТ протягом 4 міс і більше (наявністю постійного або персистуючого бактеріовиділення, відсутністю позитивної рентгенологічної та/або мікробіологічної динаміки). Затягування з направленням хворого на оперативне лікування призводить до погіршення результатів хірургічного лікування, розширення обсягу резекційних втручань, частішого виконання паліативних колапсо-хірургічних втручань. Основним показанням до VATS-плевректомії з декортикацією легені є хронічний туберкульозний плеврит I ступеня з тривалістю захворювання до 2 міс. Висновки: чітких термінів для VATS-втручань у хворих бути не може. Хірургічні втручання бажано проводити у фазі ремісії та компенсації туберкульозного процесу. За наявності невідкладних показань (легенева кровотеча, напружений пневмоторакс тощо) гостра фаза туберкульозного процесу не повинна бути перешкодою до хірургічної ліквідації симптомів, що загрожують життю хворого. В особливих випадках за неухильного прогресування ТБ, який локалізується в межах не більше однієї легені, можна вдатися до розширеної резекції або пульмонектомії. У цих випадках необхідні інтенсивна антимікобактеріальна терапія і корекція гомеостазу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського