РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000723617<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Скрипник І. М. 
Оптимізація лікування хворих на НПЗЗ-гастропатію, асоційовану з Helicobacter pylori, у поєднанні з ішемічною хворобою серця / І. М. Скрипник, В. В. Пархоменко, О. Ф. Гопко // Сучас. гастроентерологія. - 2020. - № 2. - С. 24-29. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - визначити вплив еупатиліну на стан слизового бар'єра гастродуоденальної зони та оксидативний стрес у хворих на гастропатію, спричинену нестероїдними протизапальними засобами (НПЗЗ) і асоційовану з Helicobacter pylori, в поєднанні з ішемічною хворобою серця. В дослідженні взяли участь 43 хворих, із них 2 (4,7 %) жінки та 41 (95,3 %) чоловік. Середній вік пацієнтів становив (63,8 +- 9,1) року. Критерії залучення в дослідження: наявність стабільної ішемічної хвороби серця, діагностована НПЗЗ-гастропатія, асоційована з H. pylori. Хворих розділили на дві групи: перша (n = 23) одержувала антигелікобактерну терапію (АГБТ) згідно з рекомендаціями Маастрихт V (2016), друга (n = 20) - АГБТ і еупатилін по 60 мг тричі на добу впродовж 28 днів. Наявність H. pylori діагностували шляхом визначення антигену H. pylori в калі (stool-test). Стан слизотвірної функції слизової оболонки гастродуоденальної зони визначали за вмістом N-ацетилнейрамінової кислоти та фукопротеїдів у сироватці крові, активність вільнорадикального окиснення - за концентрацією ТБК-активних продуктів і активністю каталази у сироватці крові. Висновки: комбінована терапія з використанням еупатиліну порівняно з традиційною АГБТ статистично значущо поліпшує клінічний перебіг НПЗЗ-гастропатії, асоційованої з H. pylori, у поєднанні з ішемічною хворобою серця за рахунок цитопротекторного та антиоксидантного ефектів препарату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-37 + Р413-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського