РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000723680<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bogdanova N. V. 
Cylindrical piezoceramic radiator as a complex dynamic system = Циліндричний п'єзокерамічний випромінювач як складна динамічна система / N. V. Bogdanova, A. G. Leiko, S. A. Naidа, A. I. Drozdenko // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2019. - 11, № 6. - С. 06011-1-06011-7. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Циліндричний п'єзокерамічний випромінювач звуку, утворений з двох коаксіальних рознесених у просторі тонких п'єзокерамічних оболонок з окружною поляризацією і пружним середовищем між ними, розглянуто як динамічну систему з параметрами, оперативно керованими у процесі роботи з електричного боку. З урахуванням взаємного зв'язку електричних, механічних і акустичних полів оболонок у процесі перетворення енергії та обміну енергією між оболонками всередині випромінювача за формування акустичного поля одержано розрахункові співвідношення для визначення фізичних полів випромінювача нри динамічному управлінні і пов'язаності між собою процесів перетворення енергії і формування її у просторі параметрами електричних полів його оболонок. Показано, що кількісні характеристики динамічної поведінки випромінювача залежать від відношення величин, що підводяться до п'єзокерамічних оболонок електричних напруг, різниці фаз між ними, розмірів оболонок і електрофізичних параметрів їх матеріалів, фізичних параметрів середовищ, що заповнюють оболонки. За допомогою методу числового аналізу виявлено особливості поведінки фізичних полів випромінювача за зміни електричної напруги збудження оболонок і різниці фаз між ними для випадку, коли частоти основної форми механічних коливань обох оболонок у вакуумі однакові. При цьому встановлено ряд важливих для практичного застосування властивостей таких випромінювачів. Управління амплітудами і фазами збуджуючих оболонки електричних напруг надає змогу суттєво підвищити акустичну ефективність випромінювача і значно розширити діапазон частот його резонансного випромінювання звуку без збільшення габаритних розмірів випромінювача; забезпечити оперативне управління механічними полями оболонок випромінювача, наближаючи коливальні швидкості їх до максимально можливих з точки зору збереження механічної міцності випромінювача; визначити закономірності випромінювання електричних полів випромінювача у разі динамічного управління його роботою з урахуванням способу збудження п'єзокерамічних оболонок. Надано фізичне трактування причин виникнення цих властивостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: В323.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського