РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000723744<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Капшук Н. О. 
Молочна продуктивність корів четвертої лактації залежно від віку в лактаціях корів-матерів / Н. О. Капшук // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2020. - № 1. - С. 107-113. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проведено дослідження реалізації генетичного потенціалу молочної продуктивності голштинських корів-дочок четвертої лактації, народжених від матерів у першу, другу, третю та четверту лактації. Дослідження проведені на базі промислового комплексу з експлуатації чистопородних голштинських корів Приватного акціонерного товариства "Агро-Союз" Синельниківського району Дніпропетровської області. На комплексі триразове (дворазове перед запуском) видоювання на доїльній установці типу "Паралель". Тварини забезпечені пасивним моціоном, утримувалися в легкозбірних корівниках з відпочинком у боксах, де підстилкою слугує пісок. Технологія експлуатації на промисловому комплексі передбачає годівлю тварин загальнозмішаними раціонами консервованих та концентрованих кормів з роздачею на кормовий стіл двічі на добу. Встановлено, що за показниками удою за повну лактацію, тривалістю продуктивного періоду, якісними характеристиками молочної продукції більш продуктивними і стабільними виявились корови-дочки голштинської породи четвертої лактації народжені від матерів третьої лактації, у яких показник продукції молочного жиру 644,3 кг та білку - 540,3 кг. Натомість, корови-дочки четвертої лактації, отримані від матерів четвертої лактації, відзначилися найкращими показниками функціональної активності організму, такими як найвищий добовий удій за повну лактацію у яких він становив 49,4 кг, що вказує на їх достатньо високий потенціал до синтезу та секреції молока. А також показник кількості фізичного та в перерахунку на 4 % молоко, отриманого за одну добу за 305 днів лактації (кг), що становила 39,4 та 38,5 відповідно. Та за кількістю молока, одержаного на 1 кг живої маси, в перерахунку на 4 % молоко в межах скоригованої лактації (305 діб), яка становила - 18,5 кг. Жива маса тварин у цьому випадку не має прямого впливу на показники молочної продуктивності та функціональну активність лактуючого організму. Так, піддослідні корови-дочки чотирьох груп характеризувалися досить високою живою масою, яка коливалася в середньому 626,9 кг. Максимальною живою масою характеризувались корови-дочки четвертої лактації, народжені від матерів другої лактації, у яких продуктивні показники були на відносно високому рівні і становили 635,1 кг.


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського