РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000723841<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Андрейчин С. М. 
Оцінка ентеросорбції у хворих на подагру / С. М. Андрейчин, У. О. Мудра // Буков. мед. вісн.. - 2020. - 24, № 1. - С. 10-17. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета дослідження - оцінити показники ендогенної інтоксикації (ЕІ), системної запальної реакції, цитокінової системи у хворих на подагру і супутній неалкогольний стеатогепатит (НАСГ) у разі включення в комплексну терапію захворювання вуглецевого ентеросорбенту карболайн. Обстежено 123 хворих на подагру в період загострення, яких було розподілено на 2 групи. До групи I увійшло 65 хворих на подагру без ураження печінки, до групи II - 58 осіб із супутнім НАСГ. Для визначення ефективності лікування обидві групи було розподілено на підгрупи: IА (27 осіб) і IIА (23 хворих), що одержували загальноприйняте лікування, яке включало дієту, протизапальні та знеболювальні засоби, гіпоурикемічну терапію. Підгрупи IБ (38 пацієнтів) і IIБ (35 обстежених) додатково приймали ентеросорбент карболайн у вигляді дрібних гранул по 1 чайній ложці тричі на день протягом 10 днів за 2 год до або після прийому їжі чи медикаментозних засобів. До контрольної групи зараховані 30 практично здорових осіб. У хворих на подагру виявлено підвищення СК, СРБ, ШОЕ, лейкоцитів, рівня ендотоксикозу (МСМ 254, МСМ 280, ЛІІ), порушення балансу цитокінової регуляції (ІЛ-1<$Ebeta>, ФНП-<$Ealpha>, ІЛ-10). Ці зміни наростали за наявності супутнього НАСГ. У всіх підгрупах встановлено достовірну різницю між застосуванням базового лікування і додатковому прийому ентеросорбенту. Висновки: перебіг подагри у хворих із супутнім неалкогольним стеатогепатитом тяжчий, ніж за його відсутності. Застосування вуглецевого гранульованого ентеросорбенту карболайн у комплексному лікуванні хворих на подагру із супутнім неалкогольним стеатогепатитом чи без нього у фазі загострення надало змогу підвищити ефективність проведеного лікування, про що свідчило значне зниження показників СК, CРБ, ШОЕ, лейкоцитів, МСМ 254 і МСМ 280, ЛІІ, а також зменшення вмісту про- (ІЛ-1<$Ebeta>, ФНП-<$Ealpha>), і протизапальних цитокінів (ІЛ-10).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського