РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000723875<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kovalenko Ye. L. 
Hyperuricemia as a risk factor of arterial hypertension = Гіперурикемія як фактор ризику артеріальної гіпертензії : (a rev.) / Ye. L. Kovalenko, O. K. Melekhovets, V. F. Orlovskiy, Yu. V. Melekhovets // Eastern Ukr. Med. J. - 2019. - 7, № 1. - С. 11-19. - Бібліогр.: 44 назв. - англ.

Серед населення Центральної і Східної Європи поширеність гіперурикемії (ГУ) становить 28 % у жінок і 23 % у чоловіків. У 2018 р. Європейська асоціація з вивчення артеріальної гіпертензії (АГ) офіційно включила ГУ в число незалежних факторів ризику АГ. Мета роботи - зіставлення літературних і власних даних, що відображають сучасні уявлення про роль гіперурикемії у прогресуванні АГ, і вивчення впливу гіперурикемії на ендотеліальну дисфункцію. Було проаналізовано 382 особи для оцінки поширеності гіперурикемії в Сумській області. Для вивчення впливу гіперурикемії на ендотеліальну дисфункцію у нормотензивних пацієнтів були сформовані дві групи: 31 пацієнт з UA << 400 мкмоль/л (1-а група) і 29 пацієнтів з UA >> 400 мкмоль/л (2-а група). Групи було співставно за віком і статтю. Тест з реактивною гіперемією для оцінки ендотелійзалежної вазодилатації (ЕЗВД) проводили з використанням ультразвукової системи SonoScape S6. Збільшення діаметра плечової артерії менш ніж на 10 % під час проведення тесту розглядалося як критерій ендотеліальної дисфункції. Встановлено розповсюдженість гіперурикемії в Сумській області близько 42 % серед нормотензивних пацієнтів і 51 % - у пацієнтів з АГ із загальної когорти з 382 осіб. Добовий моніторинг АТ продемонстрував у 1-й групі рівень середньоденного систолічного АТ 118 мм рт.ст. і середньоденного діастолічного АТ - 72 мм рт.ст.; у 2-й групі - 130 мм рт.ст. і 80 мм рт.ст. відповідно (p << 0,05). Аналіз рівнів ЕЗВД показує достовірні відмінності між групами: 12,9 і 9,6 % в 1-й групі і 2-й групі відповідно (p << 0,05). Середній рівень СК в 1-й групі склав <$E328~symbol С~24> мкмоль/л; у 2-й групі - <$E469~symbol С~34> мкмоль/л. Бул одержано зворотну кореляцію -0,32 між рівнем СК і ЕЗВД в 1-й групі і -0,48 у 2-й групі (p << 0,05). Висновки: результати дослідження показали високу поширеність ГУ як у пацієнтів з гіпертонічною хворобою, так і у нормотензивних пацієнтів. Встановлено статистично значущий зв'язок між ендотелійзалежної вазодилатацією і рівнем сечової кислоти у нормотензивних пацієнтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.4 + Р410.030

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського