РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000723898<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Іванов В. П. 
Статеві та вікові особливості ремоделювання лівих камер серця у хворих на артеріальну гіпертензію / В. П. Іванов, Т. П. Онищук // Eastern Ukr. Med. J. - 2019. - 7, № 3. - С. 194-207. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Визначено гендерні та вікові особливості змін лівих відділів серця у хворих на ГХ II стадії, 1 - 3 ступеня. З цією метою було проведено комплексне обстеження 160 хворих, чоловічої і жіночої статі. Обстежену когорту було розподілено на 4 підгрупи: перша - чоловіки віком 18 - 44 років (n = 40), друга - жінки цього віку (n = 40), третя - чоловіки віком 45 - 60 років (n = 40) і четверта - жінки цього віку (n = 40). Всі групи були порівняні за віком і статтю. Верифікацію діагнозу проводили згідно існуючих рекомендацій ГХ II стадії (ESH/ESC, 2013). Всім особам, яких було включено в дослідження проводили загально - клінічні й інструментальні методи обстеження, які включали ехокардіографію (ЕхоКГ) на ультразвуковому діагностичному сканері "HI VISION AVINS" ("NITASNI", Японія) в одновимірному (М), двовимірному (В-), Д і тканинному режимах сканування за загальноприйнятою методикою. Одержані результати показали, що у чоловіків молодого віку реєстрували суттєве збільшення розмірів/об'ємів лівого передсердя (ЛП) і їх індексів, розмірів діаметру аорти (ДА), лівого шлуночка (ЛШ), правого шлуночка (ПШ), товщини міокарда і його маси, величини діастолічного і систолічного стресу у порівнянні з жінками того ж віку. Середній вік обстежуваних осіб, які склали основну групу, відзначився лише збільшенням абсолютних/відносних розмірів ЛП. Доведено найбільш важливі відмінності у морфофункціональних параметрах саме у осіб жіночої статі середнього віку, на відміну від молодого віку і збільшення розмірів ЛП, ЛШ, ДА, ПШ, товщини міокарда і його маси, величини діастолічного і систолічного стресу. З розрахованих індексів ЛП і маси міокарда ЛШ (ММЛШ) найсильнішу асоціацію з віком проявляли саме індекси, розраховані на перерахунок в ступені 2,7. Принципові відмінності в характері структурного ремоделювання ЛШ визначали у осіб чоловічої статі середнього віку у порівнянні з жінками. Реєстрували зменшення випадків нормальної геометрії ЛШ і збільшення випадків з концентричним ремоделюванням ЛШ. Проведений аналіз характеру структурного ремоделювання ЛШ щодо віку показав принципові відмінності у осіб жіночої статі середнього віку, на відміну від жінок молодого віку. Спостерігалося достовірне зменшення випадків з концентричним ремоделюванням і збільшення - з концентричною гіпертрофією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського