РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000723902<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сабадош Р. В. 
Вивчення генетичних аспектів ризику тромбозу шунтів після операцій на артеріях нижніх кінцівок / Р. В. Сабадош, В. А. Решетило, Н. М. Ризюк, А. В. Решетило // Eastern Ukr. Med. J. - 2019. - 7, № 3. - С. 233-245. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Критична ішемія є серйозною загрозою для нижніх кінцівок, і навіть після проведених оперативних втручань з метою реваскуляризації тільки 45 % оперованих зберігають обидві кінцівки протягом 1 року. Впродовж цього часу у 30 % випадків уражені кінцівки ампутують, а решта 25 % випадків критичної ішемії закінчуються смертю. З метою покращання результатів лікування пацієнтів з периферичними захворюваннями артерій нижніх кінцівок (ПАЗНК) було проведено вивчення взаємозв'язку між поліморфізмом генів, пов'язаних з гемокоагуляцією, та ризиком виникнення тромбозів шунтів після реконструктивних артеріальних операцій. Дослідження включало 40 хворих, яким раніше проводилися відкриті реконструктивні операції з приводу периферичного артеріального захворювання нижніх кінцівок, яких було розподілено на 2 групи. Основним критерієм включення хворого в основну групу був тромбоз шунта через будь-який термін після реконструктивної операції, а в групу порівняння - відсутність тромбозу шунта не менше, ніж 1 рік після реконструктивної операції. Всім хворим за допомогою полімеразної ланцюгової реакції проводився аналіз на предмет наявності таких спадкових тромбофілій: фактор Leiden G1691 A, протромбін G20210A, FGB G(-455)A, ITGA2 С807Т, ITGB3 T1565C, PAI-1 5G(-675)4G і MTHFR C677T. За результатами дослідження було встановлено, що у пацієнтів з периферичними артеріальними захворюваннями, яким плануються шунтуючі операції на артеріях нижніх кінцівок, доцільно вивчати наявність чи відсутність таких тромбофілій, як FGB G(-455)A, ITGA2 С807Т і ITGB3 Т1565С. У разі наявності у згаданих хворих хоча б однієї з таких тромбофілій ризик тромбозу шунта у них в майбутньому статистично значуще зростає. Перспективним напрямком подальших досліджень може бути вивчення питання, як диференційована додаткова профілактика тромбозів артеріальних шунтів у пацієнтів з ПАЗНК залежно від виявленої спадкової тромбофілії вплине на частоту тромбозів цих шунтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського