РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000723930<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мацегора Н. А. 
Особливості клініко-лабораторних виявів у хворих на хіміорезистентний туберкульоз та хіміорезистентний туберкульоз/ВІЛ/СНІД у термінальній фазі / Н. А. Мацегора, С. О. Полякова // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2019. - № 4. - С. 36-42. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - визначити особливості гематологічних та біохімічних розладів у хворих на ізольований хіміорезистентний туберкульоз (ХРТБ) та ко-інфекцію ХРТБ/ВІЛ/СНІД у термінальній фазі, оцінити ступінь їх лінійного зв'язку. Методом суцільної вибірки проведено аналіз історій хвороб померлих у КУ "Одеська обласна туберкульозна клінічна лікарня" за період 2011 - 2014 pp. Встановлення діагнозу та призначення лікування хворим здійснено відповідно до "Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги хворим "Туберкульоз"" № 1091 від 21.12.2012 р. У хворих на ХРТБ біохімічні показники залишаються в діапазоні норми, за винятком креатиніну, який перевищує фізіологічний рівень у 1,3 разу. Водночас у хворих на ко-інфекцію ХРТБ/ВІЛ/СНІД спостерігаються підвищення рівнів загального білірубіну (в 1,5 разу понад норму: <$E р~<<~0,02>) за рахунок прямої фракції (у 6 разів понад норму; <$E р~<<~0,003>), двократне підвищення активності сироваткових трансаміназ (АЛТ, <$E р~<<~0,005>; ACT, <$E р~<<~0,002>), дисліпідемія (рівень ліпопротеїдів був майже в 2 рази вищим за норму; <$E р~<<~0,0003>) і диспротеїнемія (тимолова проба в 6 разів перевищувала норму; <$E р~<<~0,000001>), що пояснювало накопичення азотистих шлаків: сечовини ((8,56 +- 0,98) ммоль/л; <$E р~<<~0,04>), залишкового азоту ((34,77 +- 5,3) ммоль/л: <$E р~<<~0,04>) та креатиніну ((186,29 +- 20,58) мкмоль/л; <$E р~<<~0,001>). Одержані біохімічні зрушення у хворих на ко-інфекцію ХРТБ/ВІЛ/СНІД свідчать не тільки про високу питому вагу супутніх гепатитів (зокрема і токсичних), а й про генералізацію ТБ-інфекції, що підтверджувалось більш значним (у 2,5 разу: <$E р~<<~0,000001>) збільшенням ШОЕ на тлі розвитку дисліпідемій і диспротеїнозів та супроводжувалось активацією катаболізму білків, поліорганною недостатністю та уремією. Ці дані також підтверджено найбільшою кореляцією саме між рівнем креатиніну та лейкоцитів у хворих на ХРТБ/ВІЛ/СНІД (r = 0,53). Більшість (77,5 %) досліджених хворих на ізольований ХРТБ померли від легенево-серцевої недостатності та легеневої кровотечі, причому ТБ-процес не поширювався за межі легені. У хворих на ко-інфекцію ХРТБ/ВІЛ/СНІД спостерігали ТБ багатьох локалізацій та поліорганну недостатність (63,2 %), а безпосередньою причиною смерті в патологоанатомічному протоколі було зазначено хворобу, зумовлену ВІЛ, з виявами полігонної мікобактеріальної інфекції (100,0 %). Висновки: серед 59 померлих 40 (67,8 %) пацієнтів мали тільки ХРТБ (I група), 19 (32,2 %) - ХРТБ/ВІЛ/СНІД (II група). В обстежених хворих переважали дисеміновані форми туберкульозу: у 77,5 % при ізольованому ХРТБ та у 47,4 % - при ко-інфекції XРТБ/ВІЛ/СНІД. При дослідженні біохімічних показників крові встановлено значні відмінності між хворими на ізольований ХРТБ та ко-інфекцію XРТБ/ВІЛ/СНІД. Більшість показників загального аналізу крові були подібними у хворих обох груп.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-4 + Р514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського