РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000723986<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sapaty P. S. 
Investigating nuclear war dangers under spatial grasp paradigm = Вивчення небезпек ядерної війни в парадигмі просторового захоплення / P. S. Sapaty // Мат. машини і системи. - 2019. - № 2. - С. 3-15. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Описано застосування розробленої технології просторового захоплення (ТПЗ) для відображення складних структур-шаблонів міжнародних відносин, які можуть вказувати на ймовірність світових ядерних воєн. Ці активні рекурсивні шаблони на мові високого рівня можуть регулярно запускатися і просторово зіставлятися з будь-яких точок світу, що надає змогу досліджувати міжнародну безпеку ефективніше, ніж за допомогою інших методів. ТПЗ грунтується на баченні світу безпосередньо у вигляді інтегральних форм і структур у противагу традиційним моделям від частин до цілого. Її ключовим елементом є рекурсивна мова просторового захоплення (МПЗ), яка відображує розподілені простори і активність у них у вигляді, зрозумілому як для пілотованих, так і безпілотних компонентів. Просторові сценарії в МПЗ набагато компактніші, ніж в інших мовах, оскільки традиційні управлінські процедури ховаються в інтелектуальних, об'єднаних у мережі, інтерпретаторах МПЗ, уникаючи їх явного програмування. Це надає змогу задавати безпосередньо вищий рівень семантики того, що повинно бути зроблено (в економіці, промислових екосистемах, на полі бою, в роботизованих формуваннях, протиракетній обороні і т.д.) зі сценаріями МПЗ, які вільно і паралельно переміщуються у розподілених середовищах, забезпечуючи повний контроль над ними. Показано різноманітність і складність існуючих міжнародних відносин, теперішнє розповсюдження ядерної зброї, пояснено ключові особливості ТПЗ і МПЗ, а також наведено приклади міжнародних схем і структур, які можуть потенційно привести до ядерної війни, з їх описом в МПЗ для глобального пошуку. Відзначено, що ТПЗ може ефективно перетворити увесь світ в інтелектуальний просторовий комп'ютер, який самостійно підтримує глобальну безпеку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-523.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського