РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000724001<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Попов М. О. 
Інтегрування гетерогенних геопросторових даних на основі теорії свідчень Демпстера - Шейфера / М. О. Попов, Л. М. Артюшин, М. В. Топольницький, О. В. Титаренко, Ю. В. Шморгун // Мат. машини і системи. - 2019. - № 3. - С. 35-46. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розглянуто підхід до інтегрування гетерогенних геопросторових даних на базі єдиної науково-методичної платформи - теорії свідчень Демпстера - Шейфера. Наведено структурно-логічну схему інтегрування гетерогенних геопросторових даних, суть якої зводиться до послідовного інтегрування таких даних на трьох базових рівнях: фізичному, логіко-семантичному та прийняття рішень. Проаналізовано особливості інтегрування гетерогенних геопросторових даних на фізичному, логіко-семантичному рівнях та специфіку їх інтегрування на рівні гіпотез (рішень) у рамках теорії свідчень Демпстера - Шейфера, яка полягає у необхідності релевантного опису конфлікту, що потенційно може виникнути у разі наявності суперечливих свідчень (гіпотез) та одержанні інтервальної оцінки ймовірності настання події, що у свою чергу передбачає розробки або обрання певних правил, які надають змогу її точно розрахувати у визначеному інтервалі. Крім того, Наведено загальні обмеження інтегрування та сформульовано нові підходи до оцінки ефективності виконання тематичних завдань, які зводяться до обрахунку рівня невизначеності на трьох різних рівнях: інформаційних джерел, скомбінованих (інтегрованих) розподілів гіпотез та прийняття рішень. Запропоновано структурно-логічну схему нового методу, який надає змогу враховувати корельованість і узгодженість гіпотез, конфліктність джерел геопросторових даних, та представлено приклади інтегрування геопросторових даних класичним (комбінаційне правило Демпстера) і авторським методами під час розв'язання задач пошуку родовищ вуглеводнів та ідентифікації компактних штучних об'єктів. Підтверджено ефективність запропонованого методу, визначено умови і обмеження його застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д88

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського