РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000724111<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лактіонова Т. М. 
Конструктивні та функціональні особливості провідних світових баз грунтових даних. Аналітичний огляд / Т. М. Лактіонова, О. М. Бігун, С. Г. Накісько, К. Ю. Уваренко // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб.. - 2020. - Вип. 89. - С. 4-17. - Бібліогр.: 55 назв. - укp.

Розробка концепції конструктивних і функціональних основ Грунтової інформаційної системи України має базуватися на аналізі відомостей про існуючі у світі грунтові інформаційні центри та бази даних. Для цього виконано аналітичний огляд сучасних світових публікацій у наукових журналах та інших інформаційних виданнях. Загальний перелік опрацьованих публікацій включає більше 90 наукових статей, презентацій, інструкцій, посібників, веб-сторінок тощо. Представлено основні результати аналітичного дослідження і висновки щодо можливості впровадження в Україні різних аспектів позитивного досвіду світового урунтознавство у створенні баз грунтових даних. Роботу проведено трьома етапами. Перший - експертний огляд опублікованих матеріалів з відповідної тематики у зарубіжних виданнях з метою визначення основних світових міжнародних центрів грунтової інформації і провідних баз даних, найбільш використовуваних у світовому товаристві грунтознавців. Представлено перелік провідних міжнародних інформаційних центрів із вказівками на місце їх локалізації і джерела інформації. Другий етап - детальне вивчення конструктивних характеристик, принципів функціонування і методів перетворення інформації у трьох найбільш відомих міжнародних базах грунтових даних: SOTER: Soil and Terrain database - База даних грунтів і земель; GSM: Global Soil Map - Карта грунтів Світу; WoSIS: World Soil Information Service - Світова грунтова інформаційна служба. Узагальнено інформацію про перелік атрибутів у кожній базі даних, способи їх кодування, спільні підходи до конструкції таблиць, нормування параметрів, формування набору метаданих тощо. І на третьому етапі було визначено перелік найбільш інноваційних особливостей конструкцій національних баз даних у різних країнах Європи і світу, прийнятних для застосування в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03е(4Укр)л

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського