РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000724120<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пасічник Н. А. 
Методичні підходи до ідентифікації рослин в оптичному діапазоні за моніторингу з використанням безпілотного літального апарату / Н. А. Пасічник, В. П. Лисенко, О. О. Опришко // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб.. - 2020. - Вип. 89. - С. 90-97. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Застосування безпілотних літальних апаратів (БПЛА), як платформи для сенсорного обладнання, має розширити потенціал спектральних досліджень і забезпечити можливість отримання даних, придатних для управління врожаєм. Мета роботи - розроблення методу програмної ідентифікації на цифрових знімках посівів культури суцільного висіву пікселів, що відповідають саме рослинам, а також оцінка горизонтальної проєкції куполу рослин. Ідентифікацію рослинних насаджень для культур суцільного висіву виконували в 2017 - 2018 рр. на дослідному стаціонарі з вивчення системи застосування добрив НУБІП України на прикладі пшениці озимої сорту Colonia в стадії вегетації кущення та вихід у трубку. Зйомку здійснювали з допомогою БПЛА Phantom 3+ з висоти 40 - 100 метрів камерою FC200. Цифрову обробку графічних даних формату jpeg проводили в програмному середовищі MathCAD, де графічні дані розглядались у вигляді матриці, кількість стовбців якої була втричі більшою за кількість пікселів по горизонталі вихідного зображення. Досліджено ефективність каскадних фільтрів та спеціалізованих індексів EGVI, ERVI та MNVI. Встановлено, що фільтрація грунту по окремому каналу за умов оптичного моніторингу рослинних насаджень виявилась недостатньо ефективною для культур суцільного висіву. Індекси для ідентифікації рослин в оптичному діапазоні EGVI, ERVI та MNVI, створені для висот в 5 - 7 метрів, виявились недієздатними для висот від 40 м і вище, а тому їх використання у виробничих масштабах є недоцільним. Виходячи з результатів розробили методику ідентифікації рослин для практичного використання на основі спектральних портретів рослин, що базується на оцінці різниці між значеннями інтенсивностей зеленого та синього каналів пікселю. Запропоновано для створення вегетаційних індексів з метою ідентифікації культур суцільного висіву використовувати горизонтальну проєкцію куполу рослин як частку загальної площі зображення, що належить куполу рослин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П078.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського