РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000724175<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коберник В. С. 
Економічні аспекти впровадження заходів зменшення викидів з димовими газами на ТЕС України / В. С. Коберник // Проблеми заг. енергетики. - 2020. - № 1. - С. 47-54. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Надано результати техніко-економічних розрахунків впровадження природоохоронних технологій на діючих енергоблоках ТЕС України, що працюють на вугіллі, відповідно до Національного плану скорочення викидів з димовими газами. Розглянуто такі технології з очищення димових газів: з уловлювання твердих частинок - електростатичні фільтри і тканинні фільтри; зі зменшення викидів оксидів азоту - селективне каталітичне відновлення і селективне некаталітичне відновлення; зі зменшення викидів двооксиду сірки - напівсуха десульфуризація, мокра вапнякова сіркоочистка, новітня інтегрована десульфуризація. Розраховані капітальні витрати для кожної технології, а також загальні витрати та зміни собівартості електричної енергії за життєвий цикл. Проаналізовано інвестиційні витрати і збільшення собівартості електричної енергії при впровадженні технологічних заходів з очищення димових газів від викидів пилових частинок, двооксиду сірки, оксидів азоту на всіх енергоблоках ТЕС. Показано, що впровадження технологій з очищення димових газів від основних забруднювачів повітря потребує значних інвестицій у природоохоронні заходи. Визначено варіанти систем очищення, що відповідають нормативам Європейського співтовариства щодо викидів основних забруднюючих речовин та найбільш економічний варіант поєднання різних технологій, а саме мокра вапнякова очистка від двооксиду сірки, електростатичний фільтр для очистки від пилу, селективне каталітичне відновлення для очистки від оксидів азоту.


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2-526

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського